„Ji nusižudė“, – „Lietuvos rytui“ telefonu patvirtino Rukloje žuvusios karės vyras Andrius Konstantinavičius.
Žinia apie sutuoktinės mirtį A.Konstantinavičių pasiekė Italijoje, kur jis buvo išvykęs atostogų su dviem mažametėmis dukterimis.
Į šeimos planuotą kelionę turėjo vykti ir Danguolė. Tačiau ji kažkodėl liko savo namuose Jonavoje.
Kas įvyko tada, prieš planuotą kelionę į Italiją, ir kodėl trijų vaikų motina nusprendė pasitraukti iš gyvenimo?
Atsakymo į šiuos klausimus ieško jonaviškių šeimos kaimynai bei motina, taip pat moters bendradarbiai.
Jiems irgi rūpi išsiaiškinti, kodėl per savo ilgai lauktas atostogas šeštadienio vakarą jonaviškė nuvažiavo į tarnybos vietą Rukloje (Jonavos r.), Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalioną, ir kareivinėse nusišovė.
„Tai yra tragedija, kokios kariuomenėje dar nėra buvę, tai protu nesuvokiamas poelgis“, – kalbėjo Ruklos daliniuose tarnaujantys kariai.
Šūvis – tarnybos vietoje
Eilinės D.Konstantinavičienės savižudybė pribloškė visus, kurie ją pažinojo.
Liepos 11-osios vakarą, šeštadienį, Ruklos Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono kareivinėse moteris, kaip įtariama, sau į galvą paleido kulką.
„Mes iki šiol negalime patikėti, kad tai įvyko. Manėme, kad ji atostogauja, kad jos nėra Lietuvoje. Ir staiga pasiekė žinia, kad Danguolė nusižudė“, – kalbėjo vieno Jonavos Kauno gatvės daugiabučio gyventojai.
Nuo 2008 metų karišką uniformą vilkėjusi D.Konstantinavičienė nusižudė savo tarnybos vietoje – artilerijos batalione, kuriame ir tarnavo.
Moteris buvo paskirta į ugnies baterijos užtaisytojo pareigas.
Buvo siūlyta pagalba
Tyrimą vykdantys pareigūnai narplioja ne tik savižudybės, bet ir nelaimingo atsitikimo versiją.
Tačiau turbūt ši versija nepasitvirtins.
Karės kolegos „Lietuvos rytui“ prasitarė, kad moteris pakelti prieš save ranką yra bandžiusi ir anksčiau.
Savižudybės versija neabejoja ir karės sutuoktinis.
„Jai ne kartą buvo siūlyta ir psichologo pagalba, tačiau ji jos atsisakė“, – patvirtino kariškiai.
Turėjo tris vaikus
Jonavoje gyvenusi D.Konstantinavičienė augino tris vaikus – dvi mažametes mergaites ir paauglį sūnų. Jauniausiai jos dukrai – ketveri.
Karė buvo ištekėjusi, jos sutuoktinis A.Konstantinavičius – taip pat kariškis.
Vyras tarnauja ne Jonavoje, o Vilniuje.
Danguolės sūnus pastaruoju metu gyveno ne kartu su dabartine karės šeima, o su savo tėvu – buvusiu D.Konstantinavičienės gyvenimo draugu.
Matė lange šešėlį
D.Konstantinavičienės kaimynai Jonavoje buvo įsitikinę, kad moteris kartu su vyru ir dukromis praėjusią savaitę išvyko atostogauti.
„Jie visi ruošėsi automobiliu keliauti į Italiją. Mes manėme, kad taip ir padarė, išvažiavo. Bet netrukus sužinojome apie nelaimę“, – kalbėjo jonaviškiai.
Kaimynai Konstantinavičių šeimos nematė nuo trečiadienio.
Šio daugiabučio gyventojai labai bendruomeniški, aktyviai dalyvauja susirinkimuose ir vieni kitus gerai pažįsta.
Neseniai jie pramogavo bendrame vasaros sporto renginyje.
Kadangi kaimynai manė, kad visa šeima išvyko atostogų į Italiją, labai nustebo pastebėję jų buto lange šešėlį.
Jie svarstė, kas tai galėjo būti, netgi pajuokavo, kad galbūt bute apsigyveno dvasios.
Tik įvykus tragedijai paaiškėjo, kad tas šešėlis galėjo būti Danguolė, kuri kartu su vyru ir dukromis kažkodėl neišvyko į Italiją.
Gyvenimą gadino kolega?
Žinia apie tragediją D.Konstantinavičienės vyrą pasiekė Italijoje. Jis su dukromis vakar skubėjo grįžti namo.
Upninkuose (Jonavos r.) gyvenančiai karės motinai Valentinai Rinkevičienei apie dukros netektį pranešė patys kariai kartu su kariuomenės kapelionu Arnoldu Valkausku.
V.Rinkevičienė „Lietuvos rytui“ sakė, kad ji klausimų turi daugiau nei atsakymų.
„Dar nežinome, kada laidosime, vyksta tyrimas. Tarnyba jos buvo sunki, tačiau mano dukra – ištverminga mergaitė, nesiskundė“, – atsiduso V.Rinkevičienė.
Pašnekovė prasitarė, kad jai įtarimų kelia vienas dukros kolega.
„Jis jai anksčiau yra gadinęs gyvenimą. Jei nelaimė būtų nutikusi prieš pusantrų metų, patikėčiau, kad tai galėjo būti savižudybė.
O dabar nelabai tikiu. Nors gal jis vėl pasimaišė jos kelyje, gal aš tiesiog nežinau?“ – mįslingai kalbėjo karės motina.
V.Rinkevičienė pasakojo, kad jos dukra buvo uždaroko būdo.
Tačiau su motina bendraudavo nemažai, jai atveždavo pasaugoti vaikus.
„Kaip ji šeštadienio vakare atsidūrė kareivinėse? Gal ją kas nors apgaule suviliojo atvažiuoti?“ – svarstė tragedijos sukrėsta motina.
Viešumoje – su šypsena
D.Konstantinavičienė vaikus vesdavo į sporto treniruotes. Treneriai šią šeimą apibūdino kaip gražią, draugišką ir darnią.
„Dažniausiai ateidavo abu, visada būdavo geros nuotaikos, su šypsenomis. Vaikais tėvai rūpinosi, skyrė jiems dėmesio“, – kalbėjo vieno Jonavos sporto klubo trenerė.
Danguolė nevengdavo ir visuomeninių renginių. Gegužės pabaigoje jonaviškė dalyvavo naktiniame bėgimo maratone. Kartu su kitomis bėgikėmis jos buvo pasivadinusius „Nenusivylusių namų darkytojų“ komanda.
„Danguolę visada matydavome geros nuotaikos. Atrodė, kad ji visą laiką šypsosi. Kodėl taip nutiko? Sunku suvokti“, – kalbėjo D.Konstantinavičienę gerai pažinoję jonaviškiai.
Atvyko atostogų metu
Tragedija sukrėtė ir artilerijos bataliono, ir kitų karinių dalinių karius. Dar tiriama, kaip atostogaujanti karė galėjo paimti ginklą, jei jis iš tiesų buvo tarnybinis.
Laikinai einantis artilerijos bataliono vado pareigas majoras Tomas Naudužas teigė, kad dar aiškinamasi, ar moteris nusišovė tarnybiniu, ar asmeniniu ginklu.
Įvykio metu D.Konstantinavičienė buvo išėjusi kasmečių atostogų, tačiau į karinio dalinio teritoriją kariams atvykti nėra draudžiama.
„Karė atostogavo nuo liepos 8 dienos. Kartais būna, kad atostogų metu kariai atvyksta į dalinį pasiimti pamirštų asmeninių daiktų“, – paaiškino majoras.
T.Naudužo teigimu, kariai be leidimo tarnybinio ginklo paimti negali, nes jie yra saugomi.
„Kol kas negalime patvirtinti, kad buvo paimtas tarnybinis ginklas atostogų metu“, – po tragedijos sakė majoras.
Susižalojusią karę rado kiti kariškiai po to, kai kareivinėse pasigirdo šūvis.
Į įvykio vietą iškviesti medikai moteriai niekuo nebegalėjo padėti, tik konstatavo mirtį.
Laukė aukštesnės pareigos
Tiesioginiai karės vadai nežinojo, ar moteris namuose turėjo asmeninių problemų.
„Jos vadams tai nebuvo žinoma, nebuvo jokių įtarimų. Batalione kariams nuolat suteikiama profesionali psichologo konsultacija“, – kalbėjo T.Naudužas.
Majoro teigimu, karė buvo vertinama labai gerai, ji gerai vykdė savo pareigas, buvo puikiai fiziškai pasirengusi, ne kartą skatinta, nuobaudų neturėjo.
„Artimiausiu metu buvo ruošiamasi ją perkelti į aukštesnes pareigas ir suteikti aukštesnį karinį laipsnį“, – sakė karininkas.