Pirmąją šios istorijos dalį skaitykite čia.
Draugės nežinojo apie pažintį
„Apie nelaimę sužinojau kitą dieną, kai buvome susitarusios susitikti. Žinia trenkė kaip perkūnas iš giedro dangaus.
Man pakirto kojas, susmukau ant kėdės, neįstengiau sulaikyti ašarų, negalėjau patikėti tokia baisia naujiena“, – „Lietuvos rytui“ kalbėjo viena geriausių G.Bartusevičiūtės draugių.
Vilniuje jos kartu nueidavo pasilinksminti į kavines, klubus, tačiau iš ten, patikino pašnekovė, visada išeidavo kartu, vengdavo nepažįstamų vyrų palydos. Ir gėrimų merginos nusipirkdavo pačios.
„Į tuos apartamentus Žvėryne ji ėjo tikrai ne dėl pinigų. Ir tikrai nebuvo su tuo vyru užmezgusi ilgalaikio meilės romano.
Manau, būtų man papasakojusi. O kaip ją ten nusiviliojo, negaliu suvokti“, – gūžčiojo pečiais vilnietė, pokalbio metu vis braukdama ranka per ašarotas akis.
Agnė taip pat netiki, kad jos sesuo buvo įsivėlusi į meilės romaną.
„Jei Giedrė būtų turėjusi naują draugą, aš tai būčiau žinojusi“, – tvirtino po vienu stogu Vilniuje su seserimi gyvenusi mergina.
Pareigūnai kol kas taip pat neturi duomenų, kad studentė ir verslininkas anksčiau būtų susitikę pabendrauti.
Tačiau tai patikslinti turėtų telefonų išklotinės, kurios dar nėra gautos.
Iki tragedijos Giedrė draugavo su panašaus kaip ji amžiaus vaikinu. Sužinojęs apie draugės netektį, jis apsipylė ašaromis.
Atvyko ta pačia mašina
Žvėryno rajone, prie namo Bebrų gatvėje, įrengtos vaizdo kameros užfiksavo, kaip Giedrė ir Mantas drauge atvyko į kiemą.
Automobilis sustojo prie įėjimo į viešbutį. Iš jo mergina ir vyras išlipo ne vienu metu.
Pamačiusi šį įrašą Giedrės motina J.Bartusevičienė ėmė dar labiau abejoti, ar duktė buvo užmezgusi artimus ryšius su šiuo vyriškiu.
Moteriai susidarė įspūdis, kad jos dukra atvažiavo tartis dėl naujo darbo.
J.Bartusevičienė neatmeta versijos, kad Giedrė galėjo būti pakliuvusi ir į nusikaltėlių akiratį.
„Galbūt mano dukrą norėta užverbuoti prostitute, o paskui ji buvo nužudyta?“ – svarstė gedinti motina.
„Tai tragedija abiem šeimoms, neduok Dieve, tokių.
Bet šiuo metu mes neturime duomenų, kad tas žmogus būtų susijęs su prostitucijos verslu.
Abu šie asmenys nėra turėję reikalų su teisėsaugos institucijomis“, – „Lietuvos rytui“ teigė Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato vadovas Gintaras Barzdukas.
Aukštas pareigūnas patikino, kad tiriamos visos nelaimės versijos, tarp jų – ir nužudymo.
Neigė kalbas apie viešnamį
Nužudymo versijos neatmeta ir namo, kur nuomojami apartamentai, savininkas.
Žvėryne tame pačiame name Bebrų gatvėje augęs vilnietis per dvidešimt metų čia išpirko visus butus, išskyrus vieną, suremontavo namą ir sukūrė nuomos verslą.
Pats jis gyvena Rokiškio rajone, kur ūkininkauja, augina gyvulius, turi kaimo turizmo sodybą.
Vyriškis patikino, kad septynerių apartamentų nuoma rūpinasi tik jo sutuoktinė. Moteris gyvena tame pačiame name.
„Baisi nelaimė, bet nieko nebegalime pakeisti“, – atsiduso namo savininkas.
Jis paneigė kaimynų kalbas, kad namas yra virtęs viešnamiu.
„Ką reiškia viešnamis?! Bet kokį viešbutį arba kaimo turizmo sodybą galima taip pavadinti. Juk visur poros važiuoja.
Dauguma mūsų svečių apartamentus nuomojasi paromis, nors leidžiame ir trims valandoms. Dažnai nuomojasi užsieniečiai, taip pat tie, kurie atvyksta į Vilnių iš kitų miestų į komandiruotę.
O ta pora? Netikiu, kad jie atvažiavo į intymų pasimatymą“, – kalbėjo pašnekovas.
Iškvietė saugoti nuosavybės
Negyvus vyrą ir merginą masažinėje vonioje teigė radusi apartamentų savininkė.
Pareigūnams ji pasakojo, kad po kelių nuomos valandų sutartu laiku nesulaukusi raktų dar kurį laiką palaukė ir pati atsirakino duris.
Moteris paskambino ne tik bendruoju pagalbos telefonu, bet ir į saugos tarnybą, su kuria jos vadovaujama įmonė yra sudariusi sutartį.
Saugos tarnybos vienas vadovų „Lietuvos rytui“ paaiškino, kad jų vyrai buvo iškviesti palaikyti tvarkos prie namo. Ten prigužėjo daug žmonių – pareigūnų, žurnalistų. Esą savininkė bijojo, kad kas nors tuo nepasinaudotų ir jos nuosavybė nenukentėtų.
Saugos tarnybos vadovas patikino, kad anksčiau bėdų su šių apartamentų klientais nebūdavo.
Paslapčia galėjo apsvaiginti?
G.Bartusevičiūtės ir vilniečio verslininko mirties liudijimuose parašyta, kad mergina ir vyras užduso vandenyje. Tai tik pirminė išvada.
Merginos artimieji įtaria, kad ji galėjo būti apsvaiginta – paslapčia į gėrimą galėjo būti įberta narkotikų.
Tačiau įvykio vietoje pareigūnai jokių miltelių ar kitų daiktinių įrodymų, panašių į narkotines medžiagas, nerado. O ar jų buvo palaikuose, dar nežinoma.
„Lietuvos ryto“ žiniomis, pora kambaryje gėrė vyną.
Butelį jie galėjo atsinešti patys, o galėjo gauti vietoje. Name yra baras, iš kurio apartamentų svečiai gali užsisakyti gėrimų.
Teismo medicinos ekspertizės tarnyba atlieka išsamų kompleksinį tyrimą. Jo metu bus atsakyta į klausimą, ar G.Bartusevičiūtės ir verslininko organizme nebuvo kvaišalų arba nuodų.
Ekspertizė taip pat turėtų parodyti, ar vidaus organai nebuvo paveikti elektros. Mat viena nelaimės versijų, nors ir ne pati svarbiausia, – kad masažinėje vonioje studentę ir verslininką galėjo nutrenkti elektra.
Apžiūrėjo masažinę vonią
„Tai tikrai ne elektra“, – „Lietuvos rytą“ tikino Žvėryne nuomojamų apartamentų šeimininkė.
Vis dėlto pareigūnai toliau tiria ir šią versiją.
Licencijas turinčių ekspertų, galinčių ištirti masažinių vonių gedimus, mūsų šalyje yra vos keli.
Vienas jų šį antradienį lankėsi nelaimės vietoje, apžiūrėjo įrenginius apartamentų vonios kambaryje ir davė papildomų užduočių šią bylą kuruojančiai policijos tyrėjai.
Kitą dieną, trečiadienį, į policijos komisariatą buvo iškviesta apartamentų šeimininkė. Jos apklausa užtruko iki vakaro.
Ramybės neduoda matyta žymė
Pirminės apžiūros metu policijos pareigūnai išorinių smurto žymių ant kūnų nerado.
Tačiau G.Bartusevičiūtės artimiesiems neduoda ramybės viena, nors ir nedidelė, ant jos kūno buvusi žymė. Tai nuospauda delne – ant kairės rankos bevardžio piršto.
„Manau, ta nuospauda galėjo atsirasti nelaimės vietoje. Mes pasitikime įvykį tiriančiais pareigūnais, bet dar kreipėmės ir į nepriklausomus ekspertus.
Nenuleisiu rankų, kol nepaaiškės tiesa“, – šį ketvirtadienį, kitą dieną po dukros laidotuvių, „Lietuvos rytui“ liūdnu balsu kalbėjo Jiezno seniūnas A.Bartusevičius.
Jo žmonai taip pat nerimą kelia klausimas, kaip ant velionės rankos atsirado žymė.
„Į vandenį galėjo būti įmestas koks nors elektros prietaisas“, – svarstė J.Bartusevičienė.
Nelaimė – neeilinė
Valstybinės teismo medicinos tarnybos Vilniaus skyriaus vadovas Tadas Bimba per 18 savo darbo metų nepamena kito tokio atvejo, kad vonioje nuskęstų du žmonės.
„Tai yra neeilinė nelaimė, daug neaiškumų. Mačiau nuotraukas iš įvykio vietos, man kilo nemažai klausimų.
Kaip palyginti nedidelėje vonioje gali paskęsti du suaugę žmonės? Kaip jie galėjo atsipalaiduoti iki tiek, kad visi raumenys suglebtų ir kūnai panirtų po vandeniu? Jei jie užmigo, tai kodėl abu vienu metu?“ – klausimus bėrė ekspertas, tyręs daugybę nusikaltimų ir nelaimingų atsitikimų.
Paklaustas apie nudegimo žymes, kurias paprastai palieka elektros iškrova, T.Bimba sakė, kad po įvykio vandenyje jų gali ir nesimatyti.
Paprastai jos matyti tada, kai į žmogų trenkia žaibas arba kai įvyksta nelaimė prie transformatorinės.
Paklaustas, ar žmonės galėjo nusinuodyti anglies monoksidu, mat apartamentuose vanduo yra šildomas dujų katilu, ekspertas neatmetė ir šios versijos. Galėjo išsiskirti anglies monoksidas, kuris yra bekvapis.
„Reikėtų viską tikrinti – ir šildymo įrangą, kaminą“, – mano T.Bimba.
Kitas taip pat nemažą patirtį turintis teismo medicinos ekspertas svarstė, ar dviem žmonėms nuskęsti mažoje vonioje negalėjo kas nors padėti. Be to, neaišku, kaip šeimininkė pateko į butą.
„Kaip šeimininkė atsirakino duris? Gal jie buvo neužsirakinę? Kodėl moteris kvietė ir saugos tarnybą? Iki tol nebuvau matęs, kad į mirties vietą atvažiuotų saugos tarnybos atstovai ir visus vaikytų“, – kalbėjo pavardės nenorėjęs skelbti pašnekovas.
Pasitiko augaloti vyrukai
Namo Bebrų gatvėje kieme šią savaitę tebestovėjo mirusio verslininko mašina. O apartamentų, kur įvyko nelaimė, durys vis dar buvo užplombuotos. Kiti apartamentai toliau nuomojami.
„Pas mus saugu. Jei norite čia apsigyventi, prašom atvykti“, – „Lietuvos ryto“ žurnalistei sakė šeimininkė.
Nuvykus vakare, prieš 19 valandą, name laiptais nusileido du augaloti apie dvidešimties metų vyrukai ir pareikalavo, kad žurnalistė išeitų. Šeimininkai telefonu neatsiliepė.
Po geros valandos pagaliau atsiliepusi šeimininkė patikino, kad jokių vyrukų tame name nebuvo, ten esą dirba tik ji ir jos vyras. Ji kalbėjo taip įtikinamai, kad jei ne pokalbio su vyrukais įrašas, galėtum tuo patikėti.