Nuošalioje vietoje esanti sodyba suliepsnojo apie 3 valandą nakties.
Atvykę ugniagesiai ugnies nusiaubto vieno aukšto namo viduje išvydo žuvusius tėvą su sūnumi, o pastarojo draugas tuo metu buvo kieme.
Nepatvirtintais duomenimis, šis vyras, taip pat gyvenantis Prienų rajone, vos prieš porą savaičių buvo sugrįžęs iš Žiegždrių psichiatrijos ligoninės, kurioje buvo gydomas po agresijos protrūkių. Jis yra žinomas policijai.
Tėvas ir statybose dirbęs, su sugyventine išsiskyręs sūnus sodyboje gyveno vieni. Svaigalais jie nepiktnaudžiavo, savo valdoje anksčiau vykdė statybas. Tragedijos išvakarėse pas juos atvyko minėtas Stasio bičiulis, likęs svečiuotis ten ir po vidurnakčio. Visi trys vyrai vartojo alkoholį.
Išvydo nepažįstamą vyrą
Pirmas iš vietinių žmonių gaisro požymius apie pusę ketvirtos nakties pastebėjo ir pagalbos numerį surinko Mindaugas D., gyvenantis maždaug už kilometro nuo ugnies siaubiamos valdos: „Prabudęs pamačiau tarsi pašvaistę“.
Jaunuolis skubiai sėdo į automobilį ir nuvyko link gaisravietės. Stogas nuo ugnies jau buvo sukritęs, į vidų patekti nebuvo galimybės.
Mindaugas išvydo kieme vaikštantį Stasio draugą, kurio nepažinojo. Pastarasis pareiškė, jog būdamas su šeimininkais, neva išėjo į lauką atlikti gamtinių reikalų, o grįždamas verandoje netikėtai pamatė liepsnas.
„Apibėgau aplink namą, beldžiau į langus – Kazys man pasakė, jog jis su sūnumi jau lipa į lauką“, – aiškino Mindaugui vyriškis.
Tačiau iš smarkiai išplitusio gaisro vaizdų kaimynui susidarė įspūdis, jog jis kilo ne prieš kelias minutes, o dar prieš pusvalandį.
Elgesys sukėlė įtarimų
Mindaugui paklausus sutiktojo, kodėl jis, nesulaukęs išlipančiųjų į lauką pro langus vyrų, nepuolė skambinti pagalbos tarnyboms, pastarasis atsakė, kad telefonas buvo likęs namo viduje.
Tačiau į klausimą, kodėl jis tiek laiko delsė, stoviniavo kieme, užuot bėgęs prie artimiausių namų šauktis pagalbos, pašnekovas neatsakė.
Vietoje to, kad ieškotų kaimynystėje gyvenančių žmonių, suktų galvą dėl kitų pagalbos būdų, Stasio draugas išdaužė lauko virtuvės langą, pasiėmė iš ten antklodę, kad jam pačiam būtų šilčiau.
„Jis stovėjo ir tylėjo, nesugebėdamas atsakyti į klausimus. Be to, jo pasakojimuose yra nesutapimų – sakė, kad pirmiausiai išvydo degančią verandą, o paskui aiškino, kad gaisras kilo nuo krosnies, kuri yra kitoje būsto vietoje, kambaryje“, – prisiminė Mindaugas.
Mindaugas D. stebėjosi ir išgirdęs žodžius apie neva kūrentą krosnį: „Trečią nakties? Kaime taip tikrai nedaroma. Mano nuomone, namas galėjo būti tyčia padegtas“.
Lrytas duomenimis, abejones dėl savo elgesio pasėjęs vyras yra žinomas teisėsaugai, jam buvo iškelta baudžiamoji byla, po agresyvių išpuolių jis buvio gydomas psichiatrinėje ligoninėje. Vietos gyventojai pasakojo, jog jis buvo išdaužęs langus ir kitaip „pasižymėjęs“ šiame krašte.
Nustebino ir policija
Pagalbą iškvietusį jaunuolį nustebino ir policijos pareigūnų veiksmai – pasak Mindaugo, jie tragedijos vietoje jo neapklausė, nepaėmė jokių paaiškinimų, neužsirašė asmens duomenų.
Tuo tarpu su įtarimus vietos gyventojams sukėlusiu vyru pareigūnai ilgai bendravo tarnybiniame automobilyje, vėliau jį išleidę.
Kad tarp aplinkinių gyventojų sklando padegimo versija, patvirtino ir Veiverių seniūnas Vaclovas Ramanauskas, savo abejonių dėl savaiminio gaisro portalui Lrytas neslėpė ir į ugnies nusiaubtą sodybą atvykęs buvęs Prienų rajono policijos viršininko pavaduotojas, vietos kriminalinei policijai vadovavęs Jonas Kvietkauskas, dabar einantis Prienų rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos viršininko pareigas. Tiesa, gaisro priežastis nustatinėja kitas ugniagesių padalinys.
Šiuo metu ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl mirties priežasties nustatymo – jis bus perkvalikuotas, jei gaisrų tyrėjų išvadose bus įvardintas padegimas. Įtarimai niekam nėra pareikšti.
Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičienė informavo portalą, jog kol kas nėra jokių objektyvių duomenų, patvirtinančių tyčinio padegimo versiją: ugniagesiai pateikė oficialią informaciją, jog gaisras kilti galėjo dėl netvarkingos krosnies.
„Gaisras galėjo kilti dėl įvairiausių priežasčių. Viena iš jų – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo reikalavimų pažeidimai. Krosnis buvo kiaura, o kaminas – sutrūkęs“, – pareiškė gaisravietėje apsilankęs Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas Sigitas Skučas.