Baudžiamosios bylos duomenimis, buvusi Pravieniškių kalėjimo specialistė užmezgė ir palaikė netarnybinius draugiškus santykius su laisvės atėmimo bausmę atliekančiu nuteistuoju E. B. ir sistemingai jam į įkalinimo įstaigą gabeno draudžiamus turėti daiktus.
Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad minėta moteris neteisėtai savo bute laikė apie 40 ampulių ir 170 tablečių, priskirtų androgeninių steroidų grupei. Dalį šių medžiagų – 109 tabletes ir 5 ampules dopingo medžiagų, laikydama savo drabužiuose, ji 2023 m. vasarį įnešė į Pravieniškių Antrąjį kalėjimą, tačiau patikrinimo metu rastas medžiagas konfiskavo Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai. Atlikus kratą nuteistosios namuose likusios dopingo medžiagos buvo rastos ir paimtos pareigūnų.
Kauno apygardos teismas 2024 m. birželio 26 d. nuosprendžiu E. B. pripažino kaltu dėl Baudžiamojo kodekso 228 straipsnio („Piktnaudžiavimas“) 2 dalyje ir 276 – 1 straipsnio („Neteisėtas disponavimas Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytomis medžiagomis turint tikslą jas platinti“) 1 dalyje numatytų nusikalstamų veikų. Sudėjus anksčiau teismo nuosprendžiais skirtas bausmes, E. B. skirta 11 metų 7 mėnesių ir 20 dienų laisvės atėmimo bausmė.
Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ričardas Gailevičius. Ikiteisminį tyrimą atliko Lietuvos Kalėjimų tarnybos Kriminalinės žvalgybos valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai.
Apeliacinio teismo sprendimas įsigalioja iš karto, tačiau jis dar gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.