Savo kaimo pardavėjomis pasitikėjęs senyvas Pakruojo r. gyventojas per 7 metus prarado tūkstančius eurų

2025 m. sausio 22 d. 13:30
Lietuvos Respublikos prokuratūra
Iš garbaus amžiaus vyro pinigus pasisavinusios pardavėjos sulaukė teisėsaugos reakcijos. Tokioje situacijoje atsidūrė dvi Pakruojo rajono gyventojos, sugalvojusios sukčiauti ir pasilikti sau dalį svetimų pinigų. 
Daugiau nuotraukų (1)
Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas praėjusių metų birželį, kai į teisėsaugą kreipėsi Pakruojo rajono gyventojo sūnus, nes pastebėjo, kad iš tėvo sąskaitos įtartinai dingsta pinigai. Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad nuo 2017 metų spalio garbaus amžiaus vyras, eidamas apsipirkti į savo kaimo parduotuvę, prašydavo ten dirbančių kasininkių padėti išgryninti pinigus.
Per beveik septynerius metus nukentėjusysis reguliariai paprašydavo parduotuvės darbuotojų išgryninti pinigų sumas nuo 100 iki 250 eurų per parduotuvėje esantį terminalą. Tyrimo metu nustatyta, kad abi įtariamosios tyčia išgrynindavo didesnes pinigų sumas nei prašė vyras. Jos paduodavo pirkėjo prašymu išgrynintas pinigų sumas ir iš anksto turimus atspausdintus mokėjimo kvitus, o likusią išgrynintų pinigų dalį pasilikdavo sau.
Taip sukčiaudamos kasininkės įgijo tūkstančius siekiančias sumas. Viena jų, iš viso 73 kartus pirkėjui išgryninusi pinigus, sau pasiėmė per 8 tūkst. eurų, o kita per 98 kartus – beveik 9 tūkst. eurų. Abi įtariamosios pripažino kaltę, susitaikė su nukentėjusiu vyru bei atlygino jam po 4250 eurų.
Moterys susitarė dėl mažesnės žalos atlyginimo, nei buvo nustatyta žala.
„Visuomet svarbu būti atidiems ir nepasitikėti aklai kitų sąžiningumu, net jei jie atrodo pažįstami ar priklauso artimai aplinkai. Neretai apgavystės ar nesąžiningi veiksmai gali slypėti už iš pažiūros nekaltų situacijų ir tai dar kartą patvirtina atvejai, išaiškinti ikiteisminio tyrimo metu.
Siekiant išvengti nemalonių situacijų ar finansinių nuostolių, būtina laikytis atsargumo priemonių: kruopščiai patikrinti informaciją, nepateikti asmeninių ar finansinių duomenų nepatikimiems šaltiniams ir visada įsitikinti, kad susitarimai yra aiškūs bei saugūs. Atidumas ir atsakomybė – pagrindiniai įrankiai, padedantys apsisaugoti nuo galimų pavojų,“– pažymi ikiteisminį tyrimą kontroliavęs prokuroras M. Fokas.
Ikiteisminis tyrimas nutrauktas įtariamosioms ir nukentėjusiajam susitaikius. Įtariamosioms skirta baudžiamojo poveikio priemonė – po 500 eurų įmoka kiekvienai į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Prokuroro sprendimas patvirtintas Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjo nutartimi.
sukčiavimasPakruojo rajonasPinigai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.