Linos Lesinskienės vadovaujama teisėjų kolegija konstatavo, jog atliktas A. Vertelkos pakartotino nusikalstamo elgesio rizikos vertinimas byloja apie išlikusį jo pavojingumą visuomenei.
„Išskirti 4 statiniai kriminogeniniai veiksniai, kurių A. Vertelka savo elgesiu negali panaikinti, ir net 11 dinaminių kriminogeninių veiksnių: (turi mažą (nestabilią) darbo patirtį; neigiamos nuostatos į darbą; lėšų valdymo sunkumai; dažnai užsiima veikla, skatinančia nusikalsti; būdingas agresyvus / kontroliuojantis elgesys; negeba atpažinti problemų; stokoja tinkamų problemų sprendimo įgūdžių; sunkiai supranta kitų požiūrį, dažnai klaidingai interpretuoja kitų veiksmus ir ketinimus; kriminalinių nuostatų palaikymas; būdingos neigiamos nuostatos priežiūros ir apribojimų atžvilgiu; neigiamos nuostatos visuomenės / bendruomenės atžvilgiu“, – teigiama liūdnai pagarsėjusiam mafiozui nepalankioje nutartyje.
Šią nutartį „Tulpinių“ šulas dar gali apskųsti Apeliaciniam teismui.
Prašymai dėl nuteistiesiems skirto įkalinimo iki gyvos galvos sušvelninimo gali būti teikiami kiekvienais metais – A. Vertelka į laisvę veržėsi ir anksčiau, bet taip pat nesėkmingai.
Pagal pakeistus įstatymus iki gyvos galvos nuteisti asmenys, praleidę už grotų ne mažiau kaip 20 metų, turi teisę prašyti nustatyti terminuotą laisvės atėmimą nuo 5 iki 10 metų.
Savo nusikaltimais visuomenę pašiurpinę „tulpiniai“ A. Vertelka, Virginijus Baltušis ir Audrius Andrušaitis buvo nuteisti pačiomis griežčiausiomis bausmėmis už buvusio „Mažeikių naftos“ vadovo Gedemino Kiesaus, jo sūnaus Valdo, vairuotojo Alfonso Gelmino, Panevėžio prokurorės Vidos Kazlauskaitės ir Pasvalio policininko Sergejaus Piskunovo nužudymus.
Terminuotos bausmės siekiantis A. Vertelka už grotų atsidūrė daugiau nei prieš 20 metų.