Kaip skelbiama „Tele2“, remiantis tinkle teikiamos kibernetinio saugumo paslaugos duomenimis, praėjusį mėnesį šalies gyventojus bandyta apgauti net iš 31,8 tūkst. skirtingų domenų. Šį kartą bandyta sustabdyti interneto vartotojus, kad šie negalėtų patekti į interneto puslapį prieš tai nepasidaliję jautriais savo duomenimis. Tam apgavikai pasitelkė svetaines, imituojančias „LinkedIn“, kenkėjiškas el. laiškų platformas ir apgaulingus kriptovaliutų tinklapius, siūlančius praturtėti.
„Tele2“ produkto vadovo Donato Drakicko teigimu, svarbu suprasti, kad asmens duomenų apsauga nėra vien techninė priemonė – tai esminis įrankis, padedantis užtikrinti privatumą, saugumą ir neretai apsaugantis sukauptas santaupas.
„Ne vietoje palikti prisijungimo duomenis gali būti blogiau nei pamesti namų raktus. Sukčiai ir kibernetiniai nusikaltėliai nuolat siekia išgauti jūsų prisijungimus, nes jie gali būti naudojami vagystėms, neteisėtoms finansinėms operacijoms ar net šantažui“, – sako D. Drakickas.
Lietuvoje tarp kitų populiariausių kibernetinių grėsmių išlieka užkrėsti internetiniai tinklapiai, įtraukti į juoduosius sąrašus. Pastarąjį mėnesį šios apgaulės skaičius išaugo iki 12,7 mln. incidentų. Tai net 3,7 mln. daugiau nei rudens pabaigoje.
Specialistas pažymi, kad nors sukčių atakos tampa vis suktesnės, svarbiausiu ginklu išlieka žmogaus sąmoningumas. Todėl gyventojai raginami atidžiai tikrinti, ar svetainės, kuriose prašoma įvesti prisijungimo duomenis, yra patikimos, ir visuomet abejoti netikėtai gautais prašymais pateikti asmeninę informaciją.