Teismas visiems skyrė subendrintas bausmes – pinigines baudas nuo 7,5 tūkst. iki 72,5 tūkst. eurų dydžio baudas. Teismas buvusiems kariškiams kaip baudžiamojo poveikio priemonę skyrė atėmimą trejiems metams dirbti profesinėje karo tarnyboje.
Griežčiausia bausme Vilniaus apygardos teismas nubaudė buvusį kuopos vadą V. K., skirdamas jam 72,5 tūkst. eurų dydžio baudą, ir iš jo išieškoti 12 tūkst. eurų kaip konfiskuotino turto vertę atitinkančią piniginę sumą.
Poligono kariams A. S. teismas skyrė subendrintą bausmę – 60 tūkst. eurų baudą, o K. L. – 25 tūkst. eurų baudą. Taip pat iš jų išieškoti po 11 755 tūkst. eurų kaip konfiskuotino turto vertę atitinkančią piniginę sumą. Kaltinamiesiems E. J., E. B., A. D teismas taip pat skyrė griežtas, kiek daugiau nei 20 tūkst. eurų siekiančias baudas, kitiems kaltinamiesiems skyrė mažesnes baudas.
Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės Pirmojo skyriaus prokuroras, valstybinį kaltinimą teisme palaikė Vilniaus apylinkės prokuratūros ir Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, o tyrimą atliko Lietuvos kariuomenės Karo policijos Ikiteisminio tyrimo valdybos Vilniaus ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai.
Baudžiamosios bylos duomenimis, kariai A. S., K. L. ir kuopos vadas V. K. buvo kaltinami vagyste, piktnaudžiavimu, kyšininkavimu bei papirkimu. Dėl vagystės ir piktnaudžiavimo taip pat buvo teisiami ir kariai E. J., A. D., E. B ir G. V. Vagyste buvo kaltinami ir du pagal darbo sutartį poligono teritorijoje dirbę asmenys.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2020 metų pavasarį iš Lietuvos kariuomenės poligono, esančio Švenčionių r., pagrobtas didelis kiekis – ne mažiau kaip 1 176 dėžės su daugiau nei 14 tūkst. vienetų sauso maisto davinių, skirtų Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Sausumos pajėgų bataliono karių, dislokuotų Lietuvoje, maitinimui. Skaičiuojama, kad padaryta turtinė žala siekia daugiau nei 121 tūkst. eurų.
Tyrimo metu surinkti duomenys leido pagrįstai manyti, kad kariai, galimai veikdami bendrininkų grupėse, pasinaudojo savo tarnybine padėtimi ir iš minėtame poligone esančio angaro, tarnybiniais automobiliais išgabeno ten saugomus JAV karių maisto davinius. Bylos duomenimis, kaltinamieji, siekdami pasipelnyti, pagrobtą turtą pardavė kitiems asmenims.
Baudžiamosios bylos duomenimis, apie tokią nusikalstamą veiką sužinojęs batalione tarnaujantis kuopos vadas V. K., reikalavo kyšio už jo neteisėtą neveikimą vykdant įgaliojimus, t. y. už tai, jog jis nepraneš vadovybei apie įvykdytą nusikaltimą, ir tą kyšį gavo – 3000 eurų. Vėliau, pasitelkęs K. L. ir A. S bei sudarydamas sąlygas, kad šie būtų komandiruoti į poligoną, ir pats organizavo sauso maisto davinių vagystę, gavo dalį neteisėtų pajamų, gautų tuos davinius realizavus.
Vilniaus apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.