Fiktyvų esveikatos tinklapį sukūrę sukčiai be didesnio vargo apmulkino būrį žmonių

2025 m. sausio 8 d. 09:35
Papildyta
Fiktyvų esveikata tinklapį sukūrę ir į paieškos sistemas jį įtraukti sugebėję sukčiai apmulkino šešis žmones.
Daugiau nuotraukų (1)
Antradienį į policiją kreipėsi penki nuo šių sukčių nukentėję žmonės.
Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gautas moters (gim. 1986 m.) pareiškimą. Nukentėjusioji nurodė, kad sausio 4 d. apie 19 val. bandant prisijungti prie esveikata.lt ir suvedus prisijungimo duomenis, nuo jos banko sąskaitos buvo nuskaityta 983 eurų suma.
Į Klaipėdos rajono policijos komisariatą kreipęsis vyras nurodė, kad antradienį bandė prisijungti prie portalo www.esveikata.lt ir pastebėjo, jog iš jo banko sąskaitos, apgaulės būdu, yra pasisavintas 1451 euras.
Į Palangos miesto policijos komisariatą 1976 m. gimęs vyras, kuris nurodė, kad antradienį, bandant prisijungti prie portalo www.esveikata.lt, pastebėjo, jog iš jo banko sąskaitos, apgaulės būdu, buvo pasisavinta 865,10 euro.
Į policiją kreipėsi ir Kelmėje gyvenanti moteris (gim. 1978 m.), kuri pranešė, kad sausio 5 dieną bandant prisijungti prie portalo e.sveikata, pasisavinti jos prisijungimo duomenys ir iš sąskaitos banke pavogti 705 eurai.
Tą pačią dieną nuo šių sukčių nukentėjo ir Mažeikiuose gyvenanti moteris (gim. 1969 m.). Ji elektroninėje erdvėje jungdamasi prie e.sveikatos nuorodos, suvedė elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus. Tokiu būdu iš moters banko sąskaitos buvo nuskaičiuoti 695 eurai.
Sausio 5 dieną jungdamasis prie lektroninės esveikata.lt sistemos nukentėjo ir Joniškio rajono gyventoja, gim. 1960 m. Pateikus prisijungimui reikiamus duomenis iš moters banko sąskaitos buvo pasisavint 1190 eurų.
Nukentėjusiųjų pareiškimus gavę pareigūnai pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimo.
Žmonės nukentėjo jungdamiesi prie fiktyvaus esveikatos tinklapio, kurį sakė susiradę per Google paieškos sistemą.
Sukčiai kuria fiktyvias interneto svetaines
Praėjusių metų gruodį policija įspėjo, kad plinta naujas sukčiavimo būdas – sukčiai sukuria į į esveikata.lt panašią svetainę ir savinasi pinigus.
Pasak policijos, sukurti fiktyvią svetainę nėra sudėtinga, todėl žmonės turėtų būti labai atidūs, kai internetu teikiamomis įvairiomis paslaugomis naudojamasi itin aktyviai.
Patariama visą pageidaujamos svetainės adresą suvesti patiems, nesinaudojant paieškos sistema, atkreipti dėmesį į adresą – ar nėra taškų, brūkšnelių, raidžių ar kitokių simbolių, kurių oficialios svetainės adrese nėra.
Naudotis patariama tik tomis svetainėmis, prie kurių adreso yra žyma „htts“ – ši žyma rodo, kad svetainė yra labiau apsaugota, nei žymima „htt“.
Taip pat visada reikia atidžiai peržiūrėti el. bankininkystės kodais tvirtinamus mokėjimus ir kitus veiksmus. Kilus mažiausiam įtarimui rekomenduojama neatilikėti prašomų veiksmų ir dar kartą pasitikrinti.
„Jei nukentėjote nuo sukčių, ar įtariate ketinimus sukčiauti – praneškite policijai per www.epolicija.lt arba telefonu 112“, – sako policija.
Prie esveikatos tiklapio junkitės tik įsitikinę, kad interneto puslapis tikras
Pastaruoju metu sukčiai vis dažniau pasiglemžia gyventojų pinigus, pasitelkę esveikatos interneto svetainės dizainą. Sukūrę suklastotą puslapį, kuriame žmonės bando prisijungti prie savo esveikatos paskyros, sukčiai išvilioja gyventojų elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis ir pasisavina banko sąskaitose turimus pinigus.
„Per pastarąjį mėnesį vien Šiaulių ir Telšių apskrityse policijai žinomi net 8 tokiu būdu nuo sukčių nukentėję gyventojai. Iš jų banko sąskaitų pasisavinta maždaug nuo 700 iki 1200 eurų. Dėl šių įvykių atliekami ikiteisminiai tyrimai.
Kaip neapsigauti?
Esveikata puslapio ieškokite ne per paieškos sistemą (pvz. Google). Geriau esveikata.lt adresą suveskite patys tiesiai į interneto svetainės adreso laukelį, esantį naršyklės lango viršuje.
Kai puslapis atsivėrė, pasitikrinkite jo adresą, kuris turi prasidėti raidėmis https.
Atkreipkite dėmesį, kad, jungiantis prie paskyros per Elektroninius valdžios vartus, įprastai reikalaujama jungimąsi patvirtinti SMART-ID PIN 1 kodu. PIN 2 dažniausiai reikalingas mokėjimų patvirtinimams, o jungiantis prie paskyrų nereikalaujamas. Visuomet, kai iš jūsų reikalaujama įvesti PIN 2 kodą, gerai apsvarstykite ar inicijavote veiksmą ir ar jis būtinas“. – sakė Šiaulių AVPK Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Dovilė Vaitekūnaitė.
sukčiaiInternetasPolicija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.