Bylos duomenimis, V.J. neteisėtai disponavo labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų: kokainu, ketaminu bei mefedronu. 2023 m. rugsėjo mėn. iš V.J. labai didelį kiekį narkotinės medžiagos – beveik 200 g kokaino – neteisėtai įgijo G.M. Abu vyrai buvo sulaikyti tą pačią dieną.
Ikiteisminio tyrimo metu, policijos pareigūnams atliekant kratas, labai didelis kiekis narkotinės medžiagos kokaino (daugiau kaip 800 g) ir psichotropinių medžiagų mefedrono (56 g) bei ketamino (0,3 g) buvo rasti V.J. gyvenamojoje vietoje, jo naudojamame garaže bei automobilyje.
Taip pat kratų metu pas V.J. rasta daugiau kaip 90 tūkst. eurų grynųjų pinigų įvairaus nominalo kupiūromis. Įtariant, kad šie pinigai gali būti gauti iš nusikalstamos veikos, buvo atliktas V.J. turto tyrimas. Šį tyrimą atlikę specialistai pateikė išvadą, kad nusikaltimo padarymo metu ir per penkerius metus iki nusikaltimo padarymo įgyto turto vertė neatitinka V.J. teisėtų pajamų, ir šis skirtumas viršija 250 MGL ribą.
Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą teismas konstatavo, kad byloje pakankamai įtikinamų duomenų, leidžiančių pagrįstai teigti, kad pas V.J. kratų metu rastos grynųjų pinigų sumos yra gautos nusikalstamu būdu.
Teismas, vadovaudamasis Baudžiamojo kodekso 72–3 straipsnyje įtvirtintu išplėstiniu turto konfiskavimu, iš V.J. konfiskavo 93 665 tūkst. eurų: 4 tūkst. eurų kaip nusikalstamos veikos rezultatą (tiek G.M. sumokėjo už jam parduotą kokainą) bei 89 665 eurus – kaip turtą, neproporcingą kaltininko teisėtoms pajamoms, esant pagrindui manyti, kad turtas gautas nusikalstamu būdu.
Šis Vilniaus apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.