Rezonansinėje byloje dėl milžiniško kyšio trijulė jau mėgaujasi laisve: įkandin D. Dargio iš belangės išleisti ir jo bendrininkai

2024 m. gruodžio 19 d. 18:34
Plačiai pagarsėjusioje prekybos poveikiu byloje, kur figūruoja galimas milžiniškas maždaug 200 tūkst. eurų kyšis, visi trys įtariamieji jau yra laisvėje: rašytojas, kriminalinių knygų autorius Dailius Dargis suėmimo nusikratė šiek tiek anksčiau, o pastarosiomis dienomis iš belangės išleisti jo bendrininkai, už korupciją anksčiau teistas buvęs advokatas Arturas Jušinskis ir „Are“ išminuotoju dirbęs Ovidijus Jūronas.
Daugiau nuotraukų (7)
Apie tai naujienų portalą Lrytas ketvirtadienį informavo Generalinės prokuratūros vyriausioji specialistė Rita Stundienė.
„Jūsų minimiems įtariamiesiems (A. Jušinskiui ir O. Jūronui – Red.) šiuo metu yra taikomos švelnesnės kardomosios priemonės nei suėmimas, t. y. intensyvi priežiūra, dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti“, – pranešė R. Stundienė.
Abiejų D. Dargio bendrininkų suėmimo terminai baigėsi gruodžio 17 dieną. Už grotų jie praleido po 3 mėnesius. Pats rašytojas į laisvę buvo išleistas šių metų spalio 1 dieną, vietoje suėmimo skyrus 20 000 eurų užstatą ir intensyviąją priežiūrą, tačiau jam šiuo metu yra panaikintas ir įpareigojimas nešioti elektroninę apykoję.
Bylą gruodžio pradžioje netikėtai iš Kauno apygardos prokuratūros perėmė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimo ir korupcijos tyrimo departamentas. Jeigu tyrimas tęsis sklandžiai, byla į teismą turėtų būti perduota 2025 metų pradžioje.
Įspėtas dėl šešėlinių ryšių
Po trijulės sulaikymų, įvykusių 2024 metų rugsėjo 17 dieną Vilniuje, delfi.lt paskelbė, jog D. Dargis kartu su A. Jušinskiu ir O. Jūronu iš Kauno verslininko, kriptovaliutininko Tado Kaspučio mainais už jo problemų išsprendimą paperkant teisėsaugininkus galimai reikalavo sumokėti 200 tūkst. eurų: teisėsaugos medžiagoje esą minima, jog reikalaujamas kyšis gali sudaryti tokią sumą. Advokatas A. Jušinskis neva paveiks teisėsaugos pareigūnus, kad T. Kaspučiui nebūtų keliama baudžiamoji byla.
Portalui Lrytas pasiteiravus Kauno prokuroro Ričardo Gailevičiaus, kai jis dar vadovavo tyrimui, ar žiniasklaidoje paminėta galimai iš T. Kaspučio reikalauto 200 tūkst. eurų kyšio suma iš tikrųjų figūruoja byloje, R. Gailevičius atsakė: „Taip, į tą pusę“.
Tyrimas dėl inkriminuojamo prekybos poveikiu turėtų pasipildyti dar vienu Baudžiamojo kodekso straipsniu, nes pas vieną įtariamųjų per kratą buvo rastos galimai narkotinės arba psichotropinės medžiagos. Paklaustas, ar kvaišalai buvo rasti pas jį, D. Dargis į tai atsakyti nenorėjo.
D. Dargio pavardė plačiai nuskambėjo ir ketvirtadienį, kuomet Kriminalinės policijos biuras paskelbė, jog jam buvo taikytas oficialus perspėjimas dėl ryšių su organizuotu nusikalstamumu.
Tyrimas turėtų pasipildyti dar vienu Baudžiamojo kodekso straipsniu, nes pas vieną įtariamųjų per kratą buvo rastos galimai narkotinės arba psichotropinės medžiagos. Portalo Lrytas paklaustas, ar kvaišalai buvo rasti pas jį, D. Dargis į tai atsakyti nenorėjo.
Kaltinimus neigia
Rašytojas savo kaltę prekybos poveikiu byloje kategoriškai neigia – jo nuomone, keršto jis susilaukė po birželio pradžioje portale delfi.lt pasirodžiusios publikacijos apie kriptovaliutų verslu užsiimantį T. Kasputį. D. Dargis teigė sulaukęs žinučių, jog su juo „bus susitvarkyta“.
Prokuratūra savo ruožtu kategoriškai atmeta kaltinimus kerštaujant. Tvirtinama, kad byla iš viso nėra susijusi su D. Dargio profesine veikla.
Didelį atgarsį visuomenėje sukėlusi byla buvo iškelta po prieštaringai vertinamo verslininko T. Kaspučio apsilankymo STT būstinėje Kaune šių metų rugpjūtį. Šiuo metu jis yra pripažintas nukentėjusiuoju.
Pasak prokuroro R. Gailevičiaus, D. Dargiui ir kitiems įtariamiesiems inkriminuojamos nusikalstamos veikos epizodai yra susiję su galimu kyšininkavimu: jie patraukti baudžiamojon atsakomybėn už tai, kad, pasinaudodami pažintimis, ryšiais, kita tikėtina įtaka, padės asmeniui palankiai išspręsti susikaupusias problemas, valstybės institucijose, paveiks jų darbuotojus. Tokia, R. Gailevičiaus tvirtinimu, yra įtarimų esmė.
Prokuroro teigimu, bylos duomenys liudija, jog tam tikrą kyšio sumą įtariamieji pasidalijo tarpusavyje, dalį pinigų teisėsaugai pavyko rasti. Tačiau prokuratūra nekonkretizavo portalui Lrytas, apie kokios institucijos atstovų, bylos duomenimis, „patepimą“ buvo kalbama: „Tai yra viena ikiteisminio tyrimo įstaigų“.
D. Dargis, reaguodamas į ketvirtadienį paskelbtą Kriminalinės policijos biuro pranešimą, taip pat neigė turintis ryšių su nusikalstama grupuote. 
Slapta rinko įkalčius
Kripovaliutininkas T. Kasputis portalui Lrytas patvirtino, jog jis pats ir kreipėsi į STT Kauno valdybą.
Po T. Kaspučio apsilankymo išsirutuliojo tyrimas dėl galimo prekybos poveikiu, kuriame D. Dargis, buvęs advokatas A. Jušinskis ir buvęs „Aro“ išminuotojas O. Jūronas tapo įtariamaisiais.
Jie visi buvo slapta legaliai stebimi, naudojant kriminalinės žvalgybos priemones.
Praėjus daugiau nei mėnesiui nuo T. Kaspučio apsilankymo pareigūnai nusprendė, jog surinktų įrodymų pakanka: buvo pasirengta sulaikymo operacijoms, kurios sukėlė didelį atgarsį visuomenėje.
Visus taškus šioje istorijoje sudėlios teismai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.