Kaip pranešė Policijos departamentas, gruodžio 2 d. apie 13 val. 11 min. į Vilniaus apskrities VPK kreipėsi moteris (gimusi 1954 m.), kuri pareiškė, kad lapkričio 7 d. su ja per susirašinėjimo platformą „Facebook Messenger“ susisiekė nepažįstami žmonės.
Pasak moters, su ja bendravę žmonės apgaulės būdu išviliojo elektroninės bankininkystės kodus ir iš banko sąskaitų neteisėtai pervedė 22 000 eurų.
Gruodžio 2 d. apie 17 val. 37 min. į Utenos apskrities VPK kreipėsi moteris (gimusi 1994 m.), kuri pranešė, kad tą pačią dieną nuo 10 val. 18 min. iki 17 val. 07 min. Utenoje, telefonu paskambino nepažįstamas vyriškis, kuris prisistatė banko darbuotoju.
Skambinęs vyras apgaulės būdu iš moters išviliojo elektroninės bankininkystės prisijungimo slaptažodžius ir pasisavino 10 000 eurų.
Abiem atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo.
Baudžiamasis kodeksas nurodo, kad tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė turtinės prievolės arba ją panaikino, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė didelės vertės turtinės prievolės arba ją panaikino, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.