Kaip pranešė Policijos departamentas, lapkričio 27 d. apie 4 val. 39 min. į Vilniaus apskrities VPK kreipėsi vyras (gim. 1972 m.), kuris pranešė, kad š.m. lapkričio 25 d. Vilniuje, Parko g., jam paskambino nepažįstami žmonės, kurie prisistatę įmonės „Google“ ir kitų institucijų atstovais bei pranešę jog „Smart-ID“ programėlėje yra užfiksuotas virusas, apgaulės būdu iš jo išviliojo 16 978 eurus.
Taip pat lapkričio 27 d. apie 14 val. 24 min. į Vilniaus apskrities VPK kreipėsi moteris (gimusi 1977 m.), kuri pranešė, kad š.m. spalio 29 d. – lapkričio 21 d. Vilniuje, Šaltinių g., nenustatytas žmogus, su ja susisiekęs per internetinę programėlę ir įtikinęs investuoti pinigus į įvairias investavimo platformas, apgaulės būdu išviliojo 58 210 eurų.
Tą pačią dieną apie 12 val. 03 min. į Vilniaus apskrities VPK kreipėsi vyras (gim. 1951 m.), kuris pranešė, kad lapkričio 25 d. apie 11 val. 20 min. Vilniuje, Gabijos g., namuose, jam paskambino SEB banko atstovu prisistatęs žmogus.
Skambinęs vyras pranešė apie neva atliktą neteisėtą pinigų pervedimo operaciją bei atsiuntė kurjerį, kuriam vyriškis perdavė savo banko kortelę.
Lapkričio 26 d. vyras pastebėjo, kad iš jo banko sąskaitos nenustatyti nusikaltėliai Lenkijos Respublikos teritorijos bankomatuose išgrynino 14 000 eurų.
Pirmais dviem atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo. Trečiu atveju - dėl neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone ir dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.
Baudžiamasis kodeksas nurodo, kad tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė turtinės prievolės arba ją panaikino, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo labai didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, ar didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes arba išvengė labai didelės vertės turtinės prievolės ar ją panaikino, arba sukčiavo dalyvaudamas organizuotoje grupėje, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.
Tas, kas neteisėtai įgijo, importavo, eksportavo, gabeno, laikė, perdavė ar realizavo vieną ar daugiau svetimų, netikrų ar suklastotų elektroninių mokėjimo priemonių, arba neteisėtai įgijo, importavo, eksportavo, gabeno, laikė, perdavė ar realizavo vienos ar daugiau svetimų elektroninių mokėjimo priemonių ar jų naudotojo tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis, pakankamus finansinei operacijai inicijuoti, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.
Tas, kas neteisėtai inicijavo ar atliko vieną ar daugiau finansinių operacijų viena ar daugiau svetimų, netikrų ar suklastotų elektroninių mokėjimo priemonių arba neteisėtai panaudodamas vieną ar daugiau svetimų elektroninių mokėjimo priemonių ar jų naudotojo tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis, arba panaudodamas žinomai netikrus vienos ar daugiau tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis, arba žinomai neteisėtą vienos ar daugiau svetimų, netikrų ar suklastotų elektroninių mokėjimo priemonių panaudojimą pripažino teisėtu, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.