Devintąją dešimtį įpusėjusiai moteriai, gyvenančiai kaime netoli Druskininkų, į laidinį telefoną paskambinęs nepažįstamas vyras pranešė, kad jos dukrai nutiko nelaimė.
Esą ji sumušta, guli ligoninėje, todėl reikia pinigų. Susijaudinusi pensininkė iš karto patikėjo nepažįstamuoju ir paklausė: „Gal ir patalynės reikia?“
Moteriai kalbantis su aferistu suskambo jos mobilusis telefonas. Šįkart skambino vienturtė dukra, kuri, pagal aferistų sukurptą istoriją, turėtų būti ligoninėje.
Pensininkė atsiliepė ir nelaukdama, ką pasakys dukra, skubiai pasakė: „Netrukdyk, aš labai užsiėmusi.“ Senjorė į kuprinę sudėjo patalynę, 1300 eurų ir sulaukė sukčių atsiųsto bendrininko, kuris pasiėmė lengvai gautą grobį ir dingo.
Į pensininkės namus greitai atvažiavo ir sveikut sveikutėlė dukra, nerimaujanti dėl motinos. Tik tuomet garbaus amžiaus moteris suprato, kad ji buvo įžūliai apmulkinta ir apvogta.
Panaši keista istorija prieš kurį laiką įvyko ir Alytuje. Kai pensininkas sulaukė nepažįstamo vyro skambučio, namuose buvo ir sūnus. Pastarasis nugirdo pokalbį.
Sukčiai senjorui pasakojo, kad jo sūnus vairuodamas automobilį sukėlė avariją, nukentėjo pats ir sužalojo kitą žmogų. Tačiau esą nemalonumus galima užglaistyti – reikia pinigų.
Susigraudinęs pensininkas aferisto pasakojimą priėmė už gryną pinigą.
Senjoro sūnus, suprasdamas, kad tėvą mulkina sukčiai, bandė sutrukdyti: „Tėte, aš gi čia, man nieko neatsitiko.“ Tačiau pensininkas nekreipė į sūnų dėmesio ir su nepažįstamuoju aptarinėjo, kiek reikia pinigų.
Alytiškio sūnus nusprendė nedelsti. Jis nuėjo į kitą kambarį, paskambino policijos pareigūnams ir pranešė apie sukčių skambutį ir apie pinigų ateisiantį asmenį. Pareigūnai surengė pasalą ir sučiupo telefoninių sukčių bendrininką.
Netikėtos žinios apie nelaimę iš pusiausvyros išmuštas pensininkas buvo pamiršęs, kad jo sūnus apskritai neturi vairuotojo pažymėjimo.