Tyrimo duomenimis, Šiaulių antstolis R.K. 2023 metų gegužę galimai susitarė priimti ir priėmė kyšį iš vienos uždarosios akcinės bendrovės teisininkės D.P.-S. Kaltinamasis R.K. susitarė, kad per tarpininką paveiks šio teismo teisėją, kad ji priimtų minėtai bendrovei palankų sprendimą civilinėje byloje.
Už tai teisėjai turėjo būti perduotas 5 tūkst. eurų kyšis, o po 1 tūkst. eurų būtų pasidalinę antstolis ir tarpininkas. Pusę sutarto kyšio sumos D.P.-S. perdavė antstoliui, likusią pusę turėjo sumokėti vėliau.
R.K. taip pat kaltinamas, kad 2023 metų kovo mėnesį rengėsi papirkti Šiaulių apygardos teismo teisėją, perduodant jam didesnės nei 250 MGL vertės kyšį, kad apeliacine tvarka nagrinėjamoje byloje asmeniui nebūtų paskirta reali laisvės atėmimo bausmė.
STT atlikto ikiteisminio tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad 2023 metų liepą R.K. iš šiaulietės I.Š. paėmė ir vėliau tarpininkui perdavė 4 tūkst. eurų kyšį, kuriuo už palankų sprendimą civilinėje byloje turėjo būti papirkta teisėja.
Antstoliui R.K. šioje byloje pateikti kaltinimai dėl prekybos poveikiu ir papirkimo veikiant bendrininkų grupėje. Šiauliuose registruota bendrovė bei joje dirbanti teisininkė kaltinami prekyba poveikiu, o I.Š. – papirkimu veikiant bendrininkų grupėje.
Už prekybą poveikiu Baudžiamasis kodeksas numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų. Už papirkimą, jei buvo siūlomas, pažadėtas ar duotas didesnės nei 250 MGL vertės kyšis, gresia laisvės atėmimas iki 7 metų.