Kaip pranešė Policijos departamentas, lapkričio 6 d. apie 14 val. 38 min. į Ukmergės r. PK kreipėsi moteris (gimusi 1952 m.), kuri pareiškė, kad lapkričio 5 d. 15–16 val. Ukmergėje, būnant namuose, jai telefonu paskambino nepažįstami žmonės.
Skambinusieji prisistatė policijos bei banko darbuotojais ir apgaulės būdu išviliojo 23 875,94 eurų.
Taip pat lapkričio 6 d. apie 14 val. 50 min. į Vilniaus m. 5 PK kreipėsi moteris (gimusi 1948 m.), kuri pareiškė, kad lapkričio 5 d. apie 15 val. Vilniuje, būnant namuose, jai telefonu paskambino nepažįstamieji, kurie, prisistatę policijos ir banko darbuotojais, apgaulės būdu išviliojo 42 548,22 eurų.
Tą pačią dieną apie 11 val. į Kauno Nemuno PK kreipėsi vyras (gim. 1944 m.), kuris pareiškė, kad spalio 30 d. – lapkričio 1 d. Kaune, jam paskambino nepažįstami žmonės, kurie, prisistatę policijos ir banko darbuotojais, apgaulės būdu išviliojo 25 000 eurų.
Visais atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo. Vilniuje ikiteisminis tyrimas atliekas ir dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.
Baudžiamasis kodeksas nurodo, kad tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė turtinės prievolės arba ją panaikino, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė didelės vertės turtinės prievolės arba ją panaikino, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.
Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo labai didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, ar didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės urinčias vertybes arba išvengė labai didelės vertės turtinės prievolės ar ją panaikino, arba sukčiavo dalyvaudamas organizuotoje grupėje, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.
Tas, kas neteisėtai inicijavo ar atliko vieną ar daugiau finansinių operacijų viena ar daugiau svetimų, netikrų ar suklastotų elektroninių mokėjimo priemonių arba neteisėtai panaudodamas vieną ar daugiau svetimų elektroninių mokėjimo priemonių ar jų naudotojo tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis, arba panaudodamas žinomai netikrus vienos ar daugiau tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis, arba žinomai neteisėtą vienos ar daugiau svetimų, netikrų ar suklastotų elektroninių mokėjimo priemonių panaudojimą pripažino teisėtu, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.