Policijos virtualus patrulis elektroninėje erdvėje „patruliuoja“ nuo 2021 m. balandžio 6 d. Dažniausiai jo fiksuojamos nusikalstamos veikos – neapykantos kurstymas, sukčiavimas elektroninėje erdvėje, nelegali prekyba internete, draudžiamos simbolikos demonstravimas, viešosios tvarkos pažeidimai.
Kaip rašoma Šiaulių apskrities VPK pranešime, šįkart buvo užfiksuota galima nelegali prekyba. „Facebook“ antikvarinių daiktų, monetų, kolekcijų pardavėjų grupėje, buvo rastas skelbimas apie parduodamus sendaikčius, tačiau vienoje nuotraukoje buvo matyti daiktas, panašus į granatsvaidį.
Nustačius, kad pardavėjas gyvena Radviliškyje ir leidimo ginklui laikyti neturi, Radviliškio pareigūnai buvo nusiųsti patikrinti, ar 36 metų vyras tikrai turi kokių nors ginklų.
Radinys buvo toks, kad pareigūnai privalėjo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.
Atvykusius pareigūnus gyvenamojo namo prieangyje pasitiko daiktas, panašus į granatsvaidį ir šaudmenų konteineris. Kituose kambariuose buvo rasta įvairių nenustatytos paskirties daiktų bei daiktas, panašus į artilerijos sviedinį.
Vyro gyvenamojo namo apžiūros metu iš viso buvo paimta granatsvaidis, konteineris šaudmenims, artilerijos sviedinys, kurie perduoti Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ Sprogmenų paieškos ir neutralizavimo skyriaus specialistams, bei 28 peiliai, 4 kardai, žeberklas, kuoka, mačetė.
Visi radiniai yra perduoti specialistams, kurie turės pateikti savo išvadą dėl jų priklausomybės ginklų ir šaudmenų kategorijai.
Baudžiamasis kodeksas nurodo, kad tas, kas neturėdamas leidimo gamino, įgijo, laikė, nešiojo, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo šaunamąjį ginklą, šaudmenis, sprogmenis ar sprogstamąsias medžiagas, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.