Tai naujienų portalui Lrytas patvirtino ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras Ričardas Gailevičius.
Kauno apylinkės teismo posėdis dėl jo suėmimo prasidėjo 13 valandą.
Posėdyje O. Jūronas nedalyvauja, yra tik jo advokatas.
O. Jūrono suėmimą prašoma pratęsti 2 mėnesiais, motyvuojant, jog jis gali trukdyti procesui.
Teismas sprendimą, tenkinti prokuratūros prašymą ar skirti O. Jūronui švelnesnę kardomąją priemonę nei suėmimas, paskelbė 16 valandą.
Pranešta, kad prokuratūros prašymas – patenkintas. Tiesa, buvęs „Aro“ pareigūnas dar galės jį apskųsti.
Tas pats Kauno apylinkės teismas dar rugsėjį O. Jūronui ir D. Dargiui skyrė 1 mėnesio suėmimą, o A. Jušinskiui – 3 mėnesių suėmimą. Jie buvo sulaikyti rugsėjo 17 dieną Vilniuje.
Visi trys įtariamieji apskundė šiuos sprendimus Kauno apygardos teismui, kuris patenkino tiktai D. Dargio advokatės Aušros Ručienės skundą, pakeisdamas suėmimą į 20 000 eurų užstatą, įpareigojimą nešioti elektroninę apykoję ir kitas kardomąsias priemones. Skirtingai nei D. Dargis, jo bendrininkai buvo palikti už grotų, atmetus pastarųjų skundus.
Aiškėja iškalbingos detalės
Po sulaikymų portalas delfi.lt paskelbė, jog D. Dargis kartu su O. Jūronu ir A. Jušinskiu iš kriptovaliutų ir kitais verslais užsiimančio kauniečio Tado Kaspučio mainais už jo problemų išsprendimą paperkant teisėsaugininkus galimai reikalavo sumokėti 200 tūkst. eurų: rašytojui pareikštame įtarime esą minima, jog reikalaujamas kyšis gali sudaryti tokią sumą. Advokatas A. Jušinskis neva paveiks teisėsaugos pareigūnus, kad T. Kaspučiui nebūtų keliama baudžiamoji byla.
T. Kasputis portalui Lrytas tvirtino pats pasibeldęs į Specialiųjų tyrimo tarnybos duris, po kurio apsilankymo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Paklaustas, ar skelbiama 200 tūkst. eurų suma yra reali, prieštaringai vertinamas verslininkas nurodė negalintis to sakyti.
Pasak prokuroro R. Gailevičiaus, D. Dargiui ir kitiems įtariamiesiems inkriminuojamos nusikalstamos veikos epizodai yra susiję su galimu kyšininkavimu: jie patraukti baudžiamojon atsakomybėn už tai, kad, pasinaudodami pažintimis, ryšiais, kita tikėtina įtaka, padės asmeniui palankiai išspręsti susikaupusias problemas, valstybės institucijose, paveiks jų darbuotojus. Tokia, R. Gailevičiaus tvirtinimu, yra įtarimų esmė, o byloje minima galimo kyšio suma viršija 250 MGL (12,5 tūkst. eurų).
Prokuroro teigimu, bylos duomenys liudija, jog galimo kyšio sumą įtariamieji pasidalijo tarpusavyje, dalį pinigų teisėsaugai pavyko rasti.
Teisėsauga atmetė aiškinimus, kad D. Dargio sulaikymas gali būti susijęs su jo publicistine veika – pareigūnų nuomone, įtarimams pareikšti buvo svarus pagrindas.
Kalbėjo apie galimą kerštą
„Man visą vasarą buvo perdavinėjamos žinutės, jog su manimi bus susitvarkyta“, – bendraudamas su naujienų portalu Lrytas, savo kaltę kategoriškai knygų apie mafiją autorius D. Dargis, įtariamas didelio masto korupcijos byloje.
Rašytojo nuomone, keršto jis susilaukė po birželio pradžioje portale delfi.lt pasirodžiusios publikacijos apie T. Kasputį.
Šiame straipsnyje buvo rašoma apie T. Kaspučiui pareikštus įtarimus baudžiamojoje byloje dėl, sprendžiant iš prokuratūros atsakymo, nesumokėtų daugiau kaip 900 MGL (50 tūkst. eurų) mokesčių, toje pačioje byloje atliekamą tyrimą dėl galimai nusikalstamu būdo gauto turto legalizavo, pateikti kiti faktai. Publikacijoje minima, kad tyrimas vyksta Kauno apygardos prokuratūroje.
„Ir ne tik už šį straipsnį“, – paklaustas apie keršto tikimybę, atsakė neigiantis D. Dargis.
Įtariamuoju dėl prekybos poveikiu tapęs rašytojas nenorėjo kalbėti apie kratą, byloje minimas sumas, asmenis ir kitas jos detales, nes yra įsipareigojęs neatskleisti ikiteisminio tyrimo duomenų. Jis neslėpė patyręs psichologinį spaudimą, tačiau nekonkretizavo, kuo tai pasireiškė – galbūt tai padarys ateityje.
Slapta sekė maždaug mėnesį
Verslininkas, kripovaliutininkas T. Kasputis portalui Lrytas patvirtino, jog jis pats ir kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą.
Po jo apsilankymo išsirutuliojo tyrimas dėl galimo prekybos poveikiu, kuriame D. Dargis, advokatas A. Jušinskis ir buvęs „Aro“ išminuotojas O. Jūronas tapo įtariamaisiais.
Lrytas žiniomis, į STT Kauno valdybos duris T. Kasputis pasibeldė rugpjūčio pradžioje.
D. Dargis ir kiti būsimi įtariamieji buvo slapta legaliai stebimi, naudojant kriminalinės žvalgybos priemones.
Praėjus daugiau nei mėnesiui nuo T. Kaspučio apsilankymo pareigūnai nusprendė, jog surinktų įrodymų pakanka, kad trijulė būtų sulaikyta ir kreipiamasi į teismą dėl jų suėmimo.