„Čekių skandalo“ istorijoje pagarsėjęs, savo veiksmus klaida, o ne nusikaltimu laikantis 58 metų politikas prašė jį išteisinti.
Nuosprendį teismas skelbs lapkričio 28 dieną.
Teisėsaugos pozicija šioje byloje – visiškai priešinga: kaltinimą teisme palaikantis prokuroras Darius Valkavičius, viename ankstesnių posėdžių sakydamas baigiamąją kalbą, prašė teismo skirti A. Vrubliauskui 35 tūkst. eurų baudą, uždraudžiant jam 5 metus eiti skiriamas arba renkamas pareigas valstybės ar savivaldybės įstaigose.
„Turimais duomenimis, A. Vrubliausko individualios veiklos dokumentai buvo apmokėti iš savivaldybės lėšų. Jis vykdė veiklą, bet sąskaitas apmokėjo savivaldybės administracija. Todėl jam buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą, o teisminio nagrinėjimo metu prokuroro buvo pasakyta, kad tai yra tiek piktnaudžiavimas, tiek dokumentų klastojimas, tiek ir sukčiavimas“, – portalui Lrytas pirmadienį sakė D. Valkavičius.
Prokuratūros duomenimis, norėdamas įsisavinti savivaldybės nario veiklai skirtas lėšas, 2019–2022 metais A. Vrubliauskas pateikė galimai suklastotus dokumentus – asmeninėms poreikiams panaudoti pinigai už kurą ir transporto priemonių remontą būdavo deklaruojami kaip išlaidos, susijusios su tarybos nario veikla.
Įtariama, jog pateikus suklastotus dokumentus savivaldybės administracijai, apgaule buvo įgyta beveik 20 tūkst. eurų. Pasak prokuratūros, politikas suklastojo 16 apyskaitų.
A.Vrubliauskas kaltės kratosi, tačiau minėtas išmokas į savivaldybės biudžetą grąžino.
Įsiplieskus skandalui, buvęs meras šių metų pradžioje sustabdė savo narystę konservatorių partijoje.
A.Vrubliausko advokatas Viktoras Preikšas šiek tiek anksčiau žurnalistams aiškino, jog „čekių bylos“ neva yra nepagrįstai kriminalizuojamos ir turi dirbtinį kaltinamąjį atspalvį.
Per Lietuvą nuvilniję „čekių skandalai“ įklampino didelį būrį įvairioms partijoms priklausančių politikų: šiuo metu teisėsauga atlieka ikiteisminius tyrimus dėl galimai netinkamo tarybos nariams skirtų lėšų panaudojimo 28 šalies savivaldybėse.