Tokį sprendimą N. Grunskienė priėmė gavusi pradinę informaciją apie galimai nederamą vienos apygardos prokuratūros prokuroro elgesį ne tarnybos metu ir susijusio įvykio aplinkybes.
Generalinei prokurorei antradienį pateiktais pirminiais duomenimis, šių metų gegužės mėn. privataus būsto adresu iškviesti policijos pareigūnai aptiko pastate keturis stipriai apgirtusius pilnamečius, tarp kurių, kaip paaiškėjo po vėliau policijos sistemoje atliktos vidaus kontrolės priemonės, buvo vienos apygardos prokuratūros prokuroras bei du ne kartą teisti vyrai.
Nors įvykio vietoje policijos pareigūnams nekilo įtarimų dėl nusikalstamų veikų, netrukus vienas iš dalyvavusių išgertuvėse vyrų kreipėsi į policiją su pareiškimu. Ikiteisminis tyrimas nebuvo pradėtas, nes po patikrinimo konstatuota, kad nusikalstama veika nebuvo padaryta, o pareiškimą pateikęs žmogus jį atsiėmė paaiškinęs, kad pretenzijų niekam neturi.
Apie šį policijos pareigūnų užfiksuotą įvykį, jo dalyvius ir kitas susijusias aplinkybes apygardos prokuratūra buvo informuota šių metų birželio 20 d., Generalinei prokuratūrai ji perduota birželio 25 d.
Įvertinusi, kad tiek įvykio aplinkybės, tiek susijęs atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą privalo būti išsamiai patikrinti bei objektyviai įvertinti, generalinė prokurorė nedelsiant pradėjo tarnybinį patikrinimą, kurį pavedė atlikti Generalinės prokuratūros Vidaus tyrimų skyriui.
Jeigu atliekant tarnybinį patikrinimą būtų nustatyti galimai padarytos nusikalstamos veikos požymiai, bus pradėtas ir ikiteisminis tyrimas.
Kol kas prokuratūra nenurodo, nei kurioje Lietuvos vietoje šis įvykis užfiksuotas, nei koks konkrečiai prokuroras įsivėlė į nemalonumus, tačiau viešai žada apie tarnybinio patikrinimo rezultatus visuomenę informuoti.