Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokuroras Ričardas Gailevičius. Tyrimą, per mažiau nei tris mėnesius, atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus tyrėjai.
Teisėsaugos pareigūnai 2024 m. kovo mėnesį demaskavo vilkaviškiečio gyvenamoje vietoje specialiai įrengtą kanapių auginimo laboratoriją. Joje buvo sumontuota aukšto lygio rekuperacinė sistema, kuri užtikrino kanapių augalų skleidžiamo aitraus kvapo neutralizavimą. Čia taip pat buvo sumontuota profesionali apšvietimo sistema ir dyzeliniu kuru veikiantis generatorius, kuris tiekdavo elektros energiją kanapių augalų auginimo laboratorijai, taip, kaip įtariama, siekiant išvengiant didelių elektros sąnaudų rodiklių. Įtariamasis buvo labai atsargus ir savo nusikalstamas veikas vykdė itin slaptai.
Remiantis tyrimo metu surinktų duomenų visuma, vieno kanapių auginimo ciklo metu buvo išgaunama apie 10 kg narkotinių medžiagų – kanapių.
Kratos metu policijos pareigūnai kaltinamojo ūkiniame pastate rado didelį auginamų narkotinių kanapių kiekį, labai didelį kiekį jau sudžiovintų kanapių ir 15 tūkst. 550 eurų grynųjų.
Kaltinamasis pripažino padaręs nusikalstamas veikas.
Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą kanapių auginimą numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų. Tuo tarpu už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu įstatymai numato tik laisvės atėmimo bausmę nuo dešimties iki penkiolikos metų.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.
Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmuo yra nekaltas, kol jo kaltumas nėra įrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.