Žudikas ir anksčiau smurtavo prieš šią moterį ir ankstesnę savo draugę, tačiau po iškeltų baudžiamųjų bylų nesiliaudavo – teismų verdiktai būdavo švelnūs ir anaiptol jo nesustabdydavo.
Proceso metu išaiškėjo ne tik atsakingų institucijų, bet ir kaimynų abejingumas – pastarieji žinojo, kas vyksta nedideliame privačiame mediniame name Studentų gatvėje už uždarų durų, tačiau net pasklisdavus triukšmui, smūgių garsams, pagalbos tarnybų nekviesdavo.
„Nusikaltimas panašus į Matuko iš Kėdainių atvejį (4 metų berniukas, kurį 2017 metų sausio 25 dieną namuose Kėdainiuose mirtinai sumušė motina Monika Kaziukaitytė ir pastarosios sugyventinis Gediminas Kontenis, buvo daužomas su pertraukomis visą dieną, ekspertai suskaičiavo net 135 smūgius – Red.), tik šįkart auka tapo suaugęs žmogus“, – naujienų portalui lrytas.lt pasakojo su bylos aplinkybėmis susipažinę šaltiniai.
Smūgiai – nuo ryto iki nakties
Egzekucija su pertraukomis Kaune, Studentų gatvėje vyko kone visą parą – nuo ankstaus 2023 metų rugsėjo 29-osios ryto iki rugsėjo 30-osios nakties, tad triukšmas, smūgiai, pagalbos šauksmai kaimyniniuose namuose turėjo būti girdimas ne vieną valandą.
Tačiau kaimynai pagalbos rankos moteriai neištiesė – net nepasidomėjo, kas ten vyksta, neiškvietė policijos.
Dar ikiteisminio tyrimo metu jie per apklausas aiškino, jog šiame būste triukšmas ir konfliktai vyko nuolatos, prie to jie buvo pripratę, nors jiems ir buvo žinoma apie smurtą moters atžvilgiu.
„Žinojau, kad tarp judviejų vyksta konfliktas. Girdėjau triukšmą, bet pagalbos neiškviečiau“, – žmogžudystės dieną prisiminė vasario pradžioje parodymus davusi buvusios poros kaimyne.
Kodėl tylėjo, nors ir žinojo apie ankstesnį smurtą, moteris nepaaiškino.
Atsiuntė aukos nuotrauką
Viename teismo posėdžių parodymus davė kaltinamojo žudiko draugas, kuris pirmasis išgirdo šiurpų prisipažinimą. Jiedu tuo metu kartu dirbo.
„Šiandien į darbą neateisiu – sumušiau draugę“, – penktadienį, 2023 metų rugsėjo 29 dieną paskambinęs vyrui, su kuriuo kartu dengė stogus, ištarė T. Narijauskas.
Netrukus smurtautojas atsiuntė jam ir savo aukos nuotrauką.
„Iš fotografijos negalėjau jos atpažinti“, – šiurpą keliančias akimirkas prisiminė T. Narijausko draugas ir bendradarbis.
Jis tvirtino pataręs T. Narijauskui kuo greičiau kviesti greitąją pagalbą.
Tačiau pats liudytojas pagalbos numerio nesurinko, o kai tai padarė įtariamasis žmogžudys, buvo jau per vėlu – atvykę medikai konstatavo moters mirtį.
Jeigu draugas būtų iškart apie moters gyvybei pavojingą būklę pranešęs pagalbos tarnyboms, ji galbūt būtų likusi gyva.
Tačiau to nepadarė nei jis, nei kaimynai, liudiję per ankstesnius teismo posėdžius.
Medicinos ekspertai nustatė, kad jai kumščiais buvo suduoti net 44 smūgiai. Žiauriai sumušęs gyvenimo draugę, žudikas ją pasmaugė.
Prieš šią moterį T. Narijauskas smurtaudavo ir anksčiau, už tai kartą jau buvo nuteistas, tačiau nei atsakingos tarnybos, nei kaimynai kelio tragedijai neužkirto, į smurto protrūkius reaguodami atsainiai.
Teisme juodino moterį
Pripažinęs savo kaltę, T. Narijauskas teisme žarstė kaltinimus ir velionės atžvilgiu, kuri jau nebegali apsiginti: puolęs mušti draugę, vėliau ją nužudęs todėl, kad ji jam neva buvo neištikima.
Taip, regis, šeimos kankintojas, juodindamas auką, mėgino bent iš dalies pateisinti savo veiksmus.
Nusikaltimo metu T. Narijauskas buvo girtas.
Po egzekucijos, rugsėjo 30-osios rytą jis išėjo pasivaikščioti, palikęs draugę namuose be gyvybės ženklų.
Grįžęs apie vidurdienį jis pats iškvietė pagalbą, vaizdavo sukrėstą ir nieko nežinantį, tačiau greitai buvo demaskuotas.
Atvykę į išpuolio vietą pareigūnai pašiurpo išvydę aukos kūną, kuris buvo nusėtas žaizdomis ir kraujosruvomis.
Pasak kaltinimą teisme palaikančio prokuroro Vytauto Gatavecko, prieš jį ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkta pakankamai svarių įrodymų.
Padarė lemtingą klaidą
T. Narijauskas anksčiau buvo teistas net 7 kartus, iš jų keturiskart– už smurtą prieš moteris.
Nuo 2013 metų tris kartus teisiamųjų suole jis atsidūrė už smūgius ankstesnei savo draugei, o po skyrybų su ja, vieną kartą atsidūrė teisme už paskutinės draugės sumušimą, kurią, kaip įtariama, vėliau ir nužudė.
Iki žmogžudystės teismai apsiribodavo švelniais nuosprendžiais – laisvės apribojimais, taip pat nebūdavo užtikrinama, kad jis nustatytų sąlygų galiojimo laikotarpiu nesiartintų prie savo aukų.
Po nuosprendžio, paskelbto 2021 metais moteris atleido savo skriaudikui ir pasiliko gyventi su juo.
Tačiau tai buvo lemtinga klaida – praėjus 2 metams, ji buvo nužudyta.