Kavinėje su savo dėde, artimu „Agurkinių“ gaujos vadeivos Sauliaus Velečkos-Agurko bičiuliu Ryčiu Sadausku ir dar dviem vyrais aštuonių kaukėtų smogikų sumuštas Žanas Andrijūnas praėjusią savaitę paprašė sugrąžinti jam kedus, šortus ir palaidinę, kuriuos po išpuolio tyrimo tikslais kaip įrodymus buvo paėmę teisėsaugos pareigūnai.
Trečiadienį teismas šį prašymą atmetė.
„Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad nukentėjusiojo prašomi grąžinti daiktai: šortai, marškinėliai ir sportiniai bateliai – tai daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, juos nukentėjusysis vilkėjo kaltinamiesiems inkriminuotų nusikalstamų veikų metu, ant jų, pagal specialisto išvadas, rasti veikų pėdsakai.
Atsižvelgiant į tai, teismas sprendžia nukentėjusiojo prašymą dėl daiktų grąžinimo šioje bylos nagrinėjimo stadijoje atmesti, informuojant nukentėjusįjį, kad daiktų grąžinimo klausimas bus išspręstas teismo baigiamuoju aktu“, – teigiama Kauno apylinkės teismo pirmininko padėdėjos Tautvilės Merkevičiūtės portalui lrytas.lt atsiųstoje teismo motyvacijoje.
Kratėsi aukų statuso
Dar du su mafija siejami veikėjai šioje byloje prašė nelaikyti jų aukomis.
R. Sadausko, anksčiau teisto už mašinų vagystes, prašymas panaikinti jam suteiktą nukentėjusiojo statusą balandžio pradžioje buvo atmestas.
Praėjusią savaitę to paties siekė antras nukentėjusysis – „Agurkinių“ grupuotei priskiriamas, ne kartą su teisėsauga reikalų turėjęs Tadas Petrošius. Trečiadienį jo prašymas taip pat buvo atmestas.
Ž. Andrijūnas bene vienintelis bylos dalyvis, kuris nesiejamas su Kauno gaujomis – dauguma kaltinamųjų ir nukentėjusiųjų yra priskiriami miesto nusikalstamam pasauliui. Jis taip pat nesėkmingai siekė atsikratyti nukentėjusiojo statuso.
Ėmė žaisti slėpynių
Kuriozišku elgesiu pasižymėjo ir ketvirtas nukentėjusiuoju dėl išpuolio Laisvės alėjoje pripažintas kaunietis, 7 kartus teistas, dvejose žmogžudysčių bylose figūravęs „Smailių“ gaujos vadeiva Egidijus Smailys.
Pastarasis nepasirodė net keturiuose teismo posėdžiuose, kuriuos teko atidėti – policijos pareigūnai buvo įpareigoti atvesdinti E. Smailį, nors paprastai teismai yra priversti tokių priemonių imtis ne nukentėjusiųjų, o kaltinamųjų atžvilgiu.
Proceso metu buvo gautas dar vienas neįprastas prašymas – vienas kaltinamųjų, 11 kartų teistas 31 metų Lukas Ščerbinskas, kuriam tiktai išskirtinais atvejais galima išvykti iš namų, prieš kelias savaites paprašė leisti jam balandžio 20 dieną dalyvauti Birštono SPA centre rengiamoje jo draugės 30-ojo šventėje. Teismas į tai atsižvelgė ir pakoregavo kardomosios priemonės sąlygas, tenkindamas šį prašymą.
Teisiamas ir bušido čempionas
Po daugybės trikdžių pagaliau prasidėjus teismo procesui, septynetas kaltinamųjų (dar du, įskaitant išpuolio užsakovą, tebėra ieškomi) parodymus sutiko duoti tiktai po kitų bylos dalyvių apklausų.
Kitas posėdis turėtų įvykti balandžio 30 dieną – jame planuojama apklausti liudytojus.
Kaltinamieji nuosprendžio laukia laisvėje, skyrus intensyvią priežiūrą nešiojant elektronines apykojes ir kitas kardomąsias priemones.
Be L. Ščerbinsko, dėl išpuolio Kauno centre kaltinimai yra pareikšti 39 metų Vitalijui Zakrževskiui, 37 metų Edgarui Rezajevui, 30 metų Rokui Sipavičiui, buvusiam Europos K-1 mėgėjų bušido čempionui 28 metų Juozui Minkevičiui, 27 metų Tadui Mučinskui ir 26 metų Karoliui Kavaliauskui. Didžioji jų dalis teisti už sunkius nusikaltimus.
Gaujai karai tęsiasi
Apie užpuolimo aplinkybes sumušti mafiozai buvo nelinkę atsiverti teisėsaugai – panašu, jog jie laikosi nusikalstame pasaulyje įprastų „tylos įžadų“.
Manoma, jog išpuolis Laisvės alėjoje surengtas keršijant R. Sadauskui už ankstesnius nesutarimus.
Kriminalistų nuomone, Kauno gaujų karai šio išpuolio gali dar labiau suliepsnoti – jau buvo padegtas namas Kauno rajone, kuris gali priklausyti vieno įtariamųjų užpuolikų artimam giminaičiui.
Nusikalstamo pasaulio veikėjai, ko gero, santykius ir toliau aiškinsis patys, o teisėsaugai tvirtins, kad niekam pretenzijų neturi.