Siųsdami pranešimus apie neva paskirtas baudas aferistai kartu atsiunčia ir nuorodą, kurią aktyvavę žmonės neva gali sužinoti, už ką ir kokio dydžio bauda jiems yra paskirta.
Ant šio sukčių jauko užkibę smalsuoliai aktyvuoja paskyrą ir tokiu būdu jiems suteikia prieigą prie banko sąskaitoje laikomų pinigų.
Lapkričio 29 nuo tokių sukčių nukentėjęs 62 metų šiaulietis neteko 5 tūkstančių 500 banko sąskaitoje turėtų eurų.
Į policiją kreipęsis vyras sakė, kad tądien gavo SMS pranešimą. Į mobiliojo ryšio telefoną atsiųstoje žinutėje buvo nurodyta, kad šiauliečio vardu Valstybinės mokesčių inspekcijos svetainėje yra gautas svarbus pranešimas apie paskirtą baudą.
SMS pranešime taip pat buvo nurodyta, kad norėdamas peržiūrėti šį mokesčių inspekcijos svetainėje esantį pranešimą vyras turi aktyvuoti jam atsiųstą internetinę nuorodą.
Aktyvavus nuorodą šiauliečio buvo paprašyta indentifikuoti save naudojantis elektroninės bankininkystės kodais.
Tai padaręs vyras jokio pranešimo nepamatė, tačiau netrukus pastebėjo, kad iš jo banko sąskaitos dingo 5 tūkstančiai 500 eurų.
Supratęs, kad tapo sukčių auka, šiaulietis kreipėsi į policiją.
Nukentėjusiojo pranešimą gavę pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo.
„Pastaruoju metu tokių sukčiavimo atvejų padaugėjo, todėl prašome žmonių neaktyvuoti jiems atsiųstų nežinomų nuorodų.
Gavus pranešimą apie paskirtą baudą, tai reikėtų pasitikrinti pačiam prisijungus prie savo paskyros Valstybinės mokesčių inspekcijos internetinėje svetainėje, o ne aktyvuoti sukčių atsiųstas nuorodas“, – sakė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spauda Gailutė Smagriūnienė.