Tėvo žudikams – artimųjų užtarimas: žvėriškai sužalotą ir dar gyvą sudegintą auką bandė paversti monstru

2023 m. spalio 1 d. 08:10
Tėvą, žinomą Trakų verslininką, nužudžiusių ir sudeginusių brolių Donato ir Domo Bareikų artimieji teismą bandė įtikinti, kad vyriškis buvo tikras monstras, – mušė, marino badu, darbe išnaudojo savo vaikus ir esą pats planavo juos nužudyti.
Daugiau nuotraukų (14)
„Jei ne jie jį, tai jis juos būtų nužudęs“, – Vilniaus apygardos teisme, kuriame nagrinėjama žudikais tapusių brolių baudžiamoji byla, kalbėjo jų giminaitė Jadvyga Nedvickienė.
Bandydama apginti savo sesers anūkus – 20 metų Donatą ir 18 metų Domą – liudytoja J.Nedvickienė bandė visaip juodinti nužudytą 49 metų Tomą Bareiką, bendrovės „Kibinų šalis“ ir Trakuose veikiančios kavinės „Karališkas sodas“ savininką ir vadovą.
Jį sūnūs nužudė šių metų kovo 2-osios vakarą Trakuose, Karaimų gatvėje esančioje kibininėje, po to nuvežė kūną į atokią Užutrakio gatvę ir sudegino kartu su automobiliu, priklausiusiu pačiam verslininkui.
Vaikai liko su tėvu
„Aš dabar savęs klausiu, už ką šitiems vaikeliams tokia didelė kančia.
Jie nuo mažų dienų nuskriausti – ir nuo laiptų nuleisti, ir alkani būdavo, tėvas vagyti neduodavo, jis juos vadindavo debiloidais, beždžionėmis, tinginiais.
Žmonės su šunimis taip nesielgia, kaip jis elgdavosi su savo vaikais“, – savo liudijimą teisme pradėjo J.Nedvickienė.
Pasak moters, T.Bareika su žmona Janina savo verslą įkūrė jos buvusioje sodyboje.
Vyrui mirus ji paveldėjo jo dalį, tačiau nusprendė, kad didžiulis namas ir jį supantys ūkiniai pastatai jai nereikalingi, todėl pusę turto perrašė T.Bareikai.
Tapęs daliniu savininku vyras įkūrė kavinę, kurioje dirbo visa penkių asmenų šeima – tėvai ir trys vaikai. Vėliau sutuoktiniai susipyko, Janina išsikraustė į Vilnių, tačiau abu sūnūs ir dukra liko gyventi su tėvu.
Tiesa, suaugę jie T.Bareikos namus paliko.
Vyresnysis Donatas persikraustė gyventi pas motiną, tačiau netrukus išėjo tarnauti į kariuomenę, jaunesnysis Domas mokėsi Panevėžyje.
Iš kariuomenės Donatas grįžo prieš pat nužudymą ir apsigyveno Vilniuje. Gyventi pas motiną planavo ir Domas, tačiau nespėjo – buvo sulaikytas dėl tėvo nužudymo.
Liudytoja užstojo brolius
„Tėvas juos į darbus įkinkė, kad tešlą minkytų, dirbtų, jis juos išnaudojo, atlyginimų nemokėjo, o po to išvijo“, – pasakojo J.Nedvickienė.
Dar didesni nesutarimai tarp tėvo ir vaikų, liudytojos teigimu, prasidėjo tada, kai likusią nekilnojamojo turto dalį ji perrašė Bareikų sūnui Donatui.
„Mačiau, kad Tomas nori užgrobti visą namą, todėl perrašiau Donatui. Jis man artimiausias žmogus buvo“, – savo sprendimą paaiškino pensinio amžiaus moteris.
T.Bareikai, pasak J.Nedvickienės, tai labai nepatiko. Kartą jai paskambinęs T.Bareika esą pradėjo grasinti susidorojimu ir jai, ir savo sūnums.
Blogai elgėsi visada
Nieko gražaus apie savo tėvą negalėjo papasakoti ir teisiamų brolių sesuo E.B.
Kai tėvai nusprendė sukti skirtingais keliais, ji ėjo į pirmą klasę ir su tėvu vėliau gyveno apie dešimt metų.
„Po to jis mane, galima sakyti, išvarė. Jis blogai su manimi elgdavosi, vadino visokiais žodžiais, kartą mušė diržu per kojas.
Su broliais jis elgdavosi dar blogiau – paimdavo juos už pakarpos ir sviesdavo per kambarį.
Kartą Domą suspardė vien todėl, kad jis nebaigė valgyti“, – nužudytojo paveikslą tamsiomis spalvomis piešė E.B.
Merginos teigimu, tėvas su savo vaikais blogai elgdavosi visada.
„Jis vertė mus jam dirbti, aš nuo 13 metų dirbau ir kioske, ir automobilių aikštelėje, ir padavėja, ir šunis prižiūrėjau, jų išmatas valiau.
Už darbą jis man sumokėjo tik kartą.
Visas mano užmokestis būdavo lankytojų paliekami arbatpinigiai, kai dirbdavau padavėja“, – kalbėjo E.B.
Apie mirtį neklausinėjo
Teisėjų paklausta, kodėl tiek metų ji ir broliai gyveno su tėvu, jei jiems jo namuose buvo taip blogai, E.B.: „Domas sportavo, čia mano draugai, mokykla, dėl jų nenorėjau kraustytis kitur.“
Kai tėvas išmetė ją iš namų, pasak liudytojos, ji su tėvu bendraudavo itin retai. Paskutinį kartą jį matė pernai vasarą, kai atvažiavo į tėvo kavinę Trakuose, tačiau esą ir tuomet tarp jų įvyko konfliktas.
„Atvažiavusi užstačiau jo automobilį, todėl jis mane aprėkė, išvadino visokiais žodžiais, daugiau pas jį nevažiavau“, – kalbėjo nužudytojo dukra.
Kad T.Bareika negyvas, pasak E.B., jai pirmasis pasakė kovo 3-iąją į namus grįžęs brolis Donatas. „Tėtis sudegė“, – tokius jo žodžius prisiminė mergina.
Kokiomis aplinkybėmis tėvas sudegė ir iš kur Donatas žino apie tėvo mirtį, ji jo neklausinėjo, nes „labai susinervino ir nesuprato, kas vyksta“.
Apie tėvo mirtį ji neklausinėjo ir Domo, kuris į motinos namus Vilniuje grįžo pusvalandžiu vėliau nei Donatas.
Turėjo dar vieną dukrą
E.B. tikino nežinojusi ir nepastebėjusi, kad jos tėvas jau turėjo kitą moterį, kuri šioje byloje yra pripažinta nukentėjusiąja, ir su ja buvo susilaukęs dukters.
„Maniau, kad su Kristina juos siejo tik darbiniai santykiai, iki visų DNR tyrimų nežinojau, kad turiu seserį“, – teigė liudytoja ir čia pat prisipažino, kad jauniausią T.Bareikos dukrą pažįsta nuo jos gimimo, ne kartą girdėjo, kaip Kristina liepdavo mergaitei eiti pas tėtį, be to, visi kartu – ji, tėvas ir Kristina su dukra – vykdavo ir į užsienio keliones.
„Jis mergaitei nerodė jokio švelnumo, nevadino dukra. Maniau, kad į keliones jie vyksta tik kaip bendradarbiai. Man tada buvo 16–17 metų, aš negalėjau visko suprasti“, – kartojo E.B.
Šeima reikalavo milijono
Kaip matyti iš bylos medžiagos, konfliktas tarp T.Bareikos ir jo buvusios šeimos prasidėjo, kai namo dalis buvo perrašyta Donatui.
Šis nieko nelaukdamas į internetą įkėlė skelbimą, kad sutartis su dabartiniais nuomininkais – jo tėvo įmone – nutraukiama ir skubiai ieškomi nauji nuomininkai.
Kai T.Bareika paprašė šiuos skelbimus išimti, sūnus atšovė, kad tai padarys tik tada, jei tėvas jam mokės po 3 tūkst. eurų per mėnesį.
Tuo pat metu oficialių skyrybų užsimanė ir daugybę metų su T.Bareika negyvenanti Janina.
Pasak T.Bareikos tėvo Zenono Bareikos, kad skyrybos įvyktų sklandžiai, ji iš jo sūnaus pareikalavo milijono eurų.
Tomas sutiko buvusiai šeimai tiek sumokėti, tačiau norėjo, kad tai būtų padaryta ne iškart, o per dešimt metų.
„Jis sutiko mokėti po 100 tūkst. eurų kiekvienais metais, kvietė dėl to pasikalbėti vaikus ir buvusią žmoną, tačiau sutartu laiku jie neatvyko“, – sakė Z.Bareika, kuris po sūnaus žūties savo anūkų nenori net akyse matyti.
Darbuotojai kalba kitaip
„Girdėjau iš darbuotojų, kad būtent vaikai Tomui grasino paleisti žarnas, nes jis nesutiko išsikelti iš patalpų, kaip jie reikalavo“, – priešingai nei T.Bareikos šeima, teisme sakė Karolis Spinčius.
Vyras nuo 2022 metų gruodžio dirbo T.Bareikos kavinėje ir yra T.Bareikos sugyventinės Kristinos vyriausios dukters sužadėtinis.
„Tomas buvo santūrus, verslus, tam tikrais momentais griežtas, mūsų panašus humoro jausmas“, – visai kitomis spalvomis T.Bareiką piešė liudytojas.
Pasak K.Spinčiaus, T.Bareika didžiavosi savo vaikais ir laukė, kad iš kariuomenės grįžęs Donatas ir mokslus baigęs Domas grįš pas jį į namus ir jie vėl galės kartu dirbti, nors praeityje su vaikais ir būta pykčių.
„Iš darbuotojų girdėjau, kad Domas per antro aukšto langą lipo prie seifo, tada tėvas jį sustabdė ir iškvietė policiją“, – kalbėjo liudytojas.
Galėjo sudegti gyvas
T.Bareika buvo nužudytas itin žiauriai. Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad vyrui buvo suduoti mažiausiai šeši smūgiai rankomis, kojomis, kastuvu ir kirviu.
Nuo smūgių vyrui lūžo žandikaulis, šonkauliai, slankstelių ataugos, mentės kaulas.
Po to bandydami atsikratyti įkalčių broliai įkėlė tėvo kūną į krovininį mikroautobusą „Ford Transit“ ir padegė. Ekspertai mano, kad padegimo metu T.Bareika dar galėjo būti gyvas.
Įtariamieji buvo sulaikyti praėjus lygiai dviem savaitėms po nusikaltimo, kovo 16-ąją.
Donatui antrankiai buvo uždėti Vilniaus oro uoste, kai jis bandė išskristi į užsienį, Domas buvo suimtas Panevėžyje.
tėvažudystėTrakaiŽmogžudystė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.