Romanas su 7 kartus teistu žmogžudžiu sužlugdė jaunos kalėjimo darbuotojos karjerą: įkalčių – daugybė

2023 m. liepos 1 d. 19:27
Užmezgusi artimus ryšius su 7 kartus anksčiau už nužudymą, plėšimą, reketą ir kitus nusikaltimus teistu kaliniu Eugenijumi Bosenka, jauna Pravieniškių pataisos namų darbuotoja smarkiai įklimpo – teisėsauga jai iškėlė baudžiamąją bylą už draudžiamų daiktų įnešimą į įkalinimo įstaigą.
Daugiau nuotraukų (8)
Tyrimo duomenimis, Pravieniškių 2-ojo kalėjimo Resocializacijos skyriaus specialistė 27 metų Karolina Rupeikaitė įnešė 38 metų E. Bosenkai skirtų dopingo medžiagų, priskiriamų anaboliniams androgeniniams steroidams.
Tyrimo metu apklausti liudininkai tvirtino, jog tarp kalinio ir valstybės tarnautojos buvo užsimezgę artimi santykiai.Tai liudija ir intymaus pobūdžio žinutė, rasta apžiūrėjus K. Rupeikaitės telefoną.
Kauno apygardos prokuratūra antradienį baigė rašyti kaltinamąjį aktą, kuris trečiadienį buvo perduotas teismui.
Tyrimui vadovavęs prokuroras Ričardas Gailevičius pažymėjo, jog prieš abu kaltinamuosius surinkta pakankamai svarių įrodymų.
Teisėsaugos pareigūnų tvirtinimu, didžiąją dalį, 114 tablečių ir ampulių, kalėjime nutverta darbuotoja slėpė drabužiuose.
Dar beveik 100 ampulių ir tablečių aptikta per kratas, atliktas jos namuose ir automobilyje.
Telefone – nedviprasmiški tekstai
Tyrėjų duomenimis, K. Rupeikaite su kaliniu „netarnybinius santykius“ užmezgė 2021 metų gruodį.
Vienas nuteistųjų M. Č. per apklausą dopingo medžiagų byloje patvirtino, jog E. Bosenkos ir K. Rupeikaitės, vesdavusios Pravieniškių įkalinimo įstaigoje įvairius renginius, buvo artimi.
Pasak liudytojo, abipusė simpatija buvo demonstruojama netgi pašalinių žmonių akivaizdoje: „laikosi už rankų, bučiuojasi“.
Apie artimus E. Bosenkos ryšius su kalėjimo darbuotoja tyrėjams papasakojo ir kita moteris A. P., kurią jis vėliau vedė.
Draudžiamas dopingo medžiagas pas K. Rupeikaitę aptikę pareigūnai peržiūrėjo ir jos telefoną. Jai iš telefono, kuriuo naudojosi E. Bosenka, buvo atsiųsta nedviprasmiška žinutė, kurioje kalinys neslepia savo jausmų.
Sukurstė draugę
Tyrimo metu nustatyta, jog užsimezgus artimiems santykiams, E. Bosenka sukurstė valstybės tarnautoją piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, per ją ir kitus asmenis organizuodamas dopingo medžiagų patekimą į įkalinimo įstaigą.
Prokuratūros tvirtinimu, darbuotoja dalyvauti nelegalioje veikloje buvo įkalbėta už piniginį atlygį.
Tačiau planas neišdegė – kriminalinės žvalgybos pareigūnai vasario 22-osios rytą 2-jame kalėjime patikrinimo metu pas K. Rupeikaitę aptiko nemažą kiekį anabolinių androgeninių steroidų.
Tą pačią dieną Resocializacijos skyriaus specialistė sėdo rašyti pareiškimo dėl atleidimo iš darbo.
K. Rupeikaitei buvo pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo ir neteisėto dopingo medžiagų laikymo platinimo tikslais, o jos bendrininkui – valstybės tarnautojos sukurstymu, organizuojant draudžiamų medžiagų patekimą į kalėjimą.
Kalėjimo darbuotoja savo pozicijos dėl pareikštų įtarimų neišsakė. Per apklausą ji pareiškė kaltės klausimo išvis nekomentuosianti.
Tuo tarpu jos bendrininkas savo kaltės nepripažino.
Prabilo apie iškalbingas schemas
Ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkta ir daugiau duomenų, galimai metančių šešėlį ant kalėjime dirbusios specialistės.
Pavyzdžiui, bausmę Pravieniškėse atliekančio M. Č. tvirtinimu, K. Rupeikaitė jam pasakė, jog galėtų už 50–100 eurų atlygį įnešti į pataisos namus telefonus.
Tas pats kalinys teigė, jog Resocializacijos skyriaus specialistė jam atnešdavo skanesnį maistą, kurio negalima įsigyti pataisos namų parduotuvėje – tortus, kitus saldumynus, guminukus.
M.Č. Per apklausą tvirtino iš kitų nuteistųjų girdėjęs, jog K. Rupeikaitė atneša jiems draudžiamus daiktus, o pastarieji jai už tai sumoka – kiek jam žinoma, atsiskaitymai vykdavo per „Perlo“ terminalą, pinigus pervedant į įkalinimo įstaigos specialistės arba jos sesers sąskaitas.
Pavedimuose – „braškės“, „pokeris“, „XXL“
Tyrėjai iš tikrųjų aptiko iškalbingas finansines operacijas – kalinys M. K., kaip pats teigė, atsidėkodamas K. Rupeikaitei „Už gerumą ir už atneštus maisto produktus“, paprašė savo giminaičio pervesti jai 100 eurų.
Kito kalinio, A. A. motina pervedė K. Rupeikaitei 100 eurų, o bausmę atliekančio N. C. žmona – 50 eurų.
Iš kalinių aplinkos būdavo pervedami pinigai ir K. Rupeikaitės seseriai Augustei M. – pavyzdžiui, E. Bosenkos žmonos sesuo E. K. pervesdavo nuo 50 iki 150 eurų, o kitas jo aplinkos žmogus, R. G., iš Augustės M. sąskaitą pervedė 100 eurų.
Panašių finansinių operacijų buvo atlikta daugybė.
Greičiausiai konspiraciniais sumetimais pavedimų paskirtyje būdavo įrašoma „už braškes“, „skola“, „dovana“. Būdavo minima ir „depiliacija“, „batai“, „pokeris“, „XXL“, kiti pavadinimai.
Tiesa, kaltinime K. Rupeikaitei ir E. Bosenkai minimi tiktai epizodai, susiję su neteisėtu dopingo medžiagų įnešimu į įkalinimo įstaigą.
Baudžiamąją bylą Kauno apygardos teismas turėtų atversti vasaros pabaigoje arba rugsėjį.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.