Pasvalio rajone seną kaimynę pasmaugusi 79 metų Emilija Drabužinskienė užsidirbo žudikės vardą ir ilgam neteko laisvės.
Panevėžio apygardos teismas už žmogžudystę ir įsibrovimą į svetimą namą jai paskyrė 7 metus nelaisvės. Tai minimali įstatymo numatyta bausmė už šį nusikaltimą.
Teismo laukė laisvėje
Taip pat iš E.Drabužinskienės trims aukos artimiesiems teismas priteisė 43 tūkst. eurų. Sena moteris per visą savo gyvenimą nebuvo nei teista, nei bausta, todėl teismo pabaigos laukė laisvėje. Ją į teismo rūmus atlydėjo dukra.
Teisiamoji charakterizuojama tik gerai, taip pat byloje nėra duomenų, kad ji būtų konfliktiška ar piktnaudžiautų alkoholiu. E.Drabužinskienė bus suimta, kai tik įsiteisės nuosprendis.
Įsiveržusi pasmaugė
Kelių šeimų gyvenimą aukštyn kojomis apvertusi tragedija įvyko kone prieš dvejus metus – vasaros viduryje. Iciūnų kaime (Pasvalio r.) E.Drabužinskienės auka tapo 78 metų kaimynė.
Abiejų kaimynių namus skiria tik siauras keliukas.
Tą lemtingą vakarą aukos sklype jos artimieji pjovė žolę vejapjove ir vadinamuoju trimeriu.
Gretimoje sodyboje gyvenančią E.Drabužinskienę įerzino iki vėlumos užsitęsęs triukšmas, ji norėjo miegoti.
Netgi žolės pjovimo darbams pasibaigus užmigti moteriai nepavyko. Todėl galutinai suirzusi moteris jau po vidurnakčio nuėjo iki kaimynės namo, iškūlė du langus ir pro vieną jų įlipo į vidų.
Viduje aptiktą namo šeimininkę E.Drabužinskienė parvertė ant grindų ir pasmaugė.
Siekė tik atkeršyti
Teismas konstatavo, kad byloje užtenka E.Drabužinskienės kaltę patvirtinančių įrodymų.
Tiek tyrimo metu, tiek bylą nagrinėjant teisme teisiamoji neigė savo kaltę.
Ji tvirtino nieko nepamenanti dėl depresijos, kaltino medikus, kad prieš kelias savaites iki įvykio pakeitė vaistus, todėl negalėjusi užmigti ir pailsėti.
Taip pat E.Drabužinskienė akcentavo ir dėl žolės pjovimo kilusį triukšmą kaimynės sklype.
Tačiau, kaip pabrėžė teisėjas, teisiamajai atliktos teismo psichiatrinės-psichologinės ekspertizės išvados visiškai paneigė jos versiją, kad kaimynę ji nužudė dėl pakrikusios psichikos.
Ekspertai pripažino, kad įvykio metu E.Drabužinskienė buvo pakaltinama, o jai nustatyti psichikos sutrikimai neturėjo lemiamos įtakos suprasti savo veiksmus ir juos valdyti.
Teismas konstatavo, kad iš byloje surinktų duomenų išryškėjo ir žmogžudystės motyvas. Tai elementarus teisiamosios pyktis, savotiškas kerštas už tai, kad ji vakare negalėjo užmigti dėl kaimynės kieme keliamo triukšmo.
„Jeigu pati negaliu užmigti, tai tegul ir kaimynė nemiega“, – dėstė bylą išnagrinėjęs teisėjas Valdas Meidus.
Elgėsi apgalvotai
Teismo nuomone, dviejų langų rėmų išlaužimas, stiklų daužymas ir įlipimas į svetimo namo virtuvę bei aukos pasmaugimas rodo tai, kad E.Drabužinskienė pas kaimynę ėjo ne siekdama pasikalbėti, kaip ji tvirtino teisme, o išlieti pyktį, atkeršyti.
Teisiamoji pripažino, kad pamačiusi, jog kaimynė nekvėpuoja, bandė ją pasodinti ir gaivinti – daužė per veidą, ausis.
Teismo teigimu, supratusi, kad auka nebegyva, E.Drabužinskienė elgėsi pakankamai ramiai ir apgalvotai.
Nuo grindų pakėlė ir ant stalo padėjo nukentėjėlės telefoną, iš vidaus atsikabino duris ir grįžo į savo namus, ten persirengė suplėšytą suknelę.
Sulaukusi ryto ji paskambino savo broliui bei dukrai ir pranešė, kad kaimynė negyva.