Nuo 2009 m. į skelbimus laikraščiuose atsiliepdavusius žmones gydęs, skaudžias pasekmes jiems sukeldavęs apsimetėlis A.Girsas jau buvo dukart teistas už neteisėtą vertimąsi komercine, finansine ir profesine veikla, bet teisėsaugininkams jo sutramdyti nepavyksta.
Kauno apylinkės teismą pasiekė dar viena baudžiamoji byla dėl sukčiavimo ir sveikatos sutrikdymo, kurioje pateikti kaltinimai neteisėtai odontologijos paslaugas teikiančiam A.Girsui.
Sutrikdė sveikatą
A.Girsas prernai apgavo Kaune gyvenančią 86 metų pacientę, tik šįkart su ja susitikdavo ne savo, o jos namuose. Pensininkė kreipėsi į teisėsaugą, kai dantų skausmai ją ėmė kamuoti praėjus vos 3 dienoms nuo apsišaukėlio odontologo apsilankymo.
Netinkamas gydymas sukėlė komplikacijas, tad trečioje byloje A.Girsui buvo pareikšti įtarimai ne tiktai sukčiavimu, bet ir sveikatos sutrikdymu.
Stebėdavo, kaip dirba tėvas
Šįkart pareigūnams kilo įtarimų dėl kauniečio psichikos sveikatos būklės, todėl buvo paskirta psichiatrijos ekspertizė.
Nustačius, kad jis suvokė savo veiksmus ir yra pakaltinamas, byla buvo perduota į teismą.
Anksčiau kalėjimo išvengdavusiam A.Girsui šįsyk gresia laisvės atėmimas iki 3 metų.
Jokių medicinos mokslų nebaigęs, stalius pagal profesiją A.Girsas jaunystėje atidžiai stebėdavo, kaip išėjęs į pensiją namuose dirbdavo jo tėvas – latvių tautybės profesionalus dantų technikas.
Sūnus laikui bėgant pamanė, jog žinių jam pakanka ir pats galėtų gydyti dantis. Jis spaudoje pasiskelbė apie teikiamas nebrangias odontologijos paslaugas.
A.Girsas priimdavo patiklius žmones savo ir savo dukters butuose Kaune, Dainavos rajone, odontologijos kabineto nė kiek neprimenančioje namų aplinkoje, neišduodamas jiems čekių, prisistatydamas tiktai vardu.
Pribloškė rasti įrankiai
Po tėvo mirties A.Girsui atiteko kai kurios dantų protezavimo ir gydymo priemonės, kurias teismai nusprendė konfiskuoti.
Tačiau labiausiai kriminalistus pribloškė pas šundaktarį aptikti staliaus įrankiai, kuriuos jis naudojo dirbdamas su klientais, – grąžtas, replės, netgi nagų šlifavimo aparatas.
Kad apsilankiusieji nenualptų iš skausmo, jiems būdavo leidžiami nuskausminamieji vaistai.
„Grąžtas veikė labai garsiai ir buvo visiškai nepanašus į tuos, kuriuos naudoja kiti dantų gydytojai. Tuo metu skausmą šiaip ne taip ištvėriau, bet jeigu reikėtų viską pakartoti, tikrai nebeiškęsčiau“, – „Lietuvos rytui“ anksčiau pasakojo vienas pirmųjų nukentėjusiųjų Leonas G., atidavęs apsišaukėliui už dantų protezavimą visas savo santaupas.
Žalos dar neatlygino
Žmonės po vizitų pas apgaviką skundėsi dantų lūžimu, pūliavimu, trupėjimu, veido tinimu ir nepakeliamu skausmu, turėjo mokėti didžiules sumas, kad tikri specialistai pašalintų kilusias komplikacijas.
Iš viso nuo šarlatano nukentėjo daugiau nei 20 gyventojų, kuriems teismai įpareigojo atlyginti bendrą beveik 40 tūkst. eurų žalą.
2016 metų liepos 12 dieną dabar jau buvęs Kauno apylinkės teismo teisėjas Bronislovas Liatukas už neteisėtą vertimąsi komercine ir finansine veikla apribojo apsišaukėlio laisvę 1 metams ir 4 mėnesiams.
Po pirmos bylos nusikaltimai kartojosi. 2017 metų gruodį Kauno apylinkės teismas A.Girsui skyrė lygtinę vienų metų nelaisvės bausmę.
„Lietuvos ryto“ žiniomis, žalos nukentėjusiems žmonėms apsišaukėlis iki šiol nėra atlyginęs.