Teismas įpareigojo A. Sutkų nekilnojamojo turto prekyba užsiėmusiam Kauno verslininkui Šarūnui V. atlyginti 43 tūkst. 443 eurų turtinę žalą ir 7 tūkst. eurų neturtinę žalą.
Epizode dėl pistoleto ir šovinių pagrobimo iš nukentėjusiojo reketininkas išteisintas, neįrodžius jo kaltės.
Už reketą A. Sutkui skirtas 6 metų kalėjimas, šią bausmę sumažinant trečdaliu, nes kaltinamasis prisipažino, buvo taikomas sutrumpintas įrodymų tyrimas. Ketverių metų bausmė sudėta su 2007-ųjų nuosprendžiu už avarijos sukėlimą, tad subendrinta bausmė padidėjo iki 8 metų.
Pasirinko bėglio kelią
Kaltinimą palaikantis prokuroras Mindaugas Sabaitis naujienų portalą lrytas.lt informavo, jog, tyrimo duomenimis, reketo byloje buvo nustatyti keturi įtariamieji nusikaltėliai – kol vyko A. Sutkaus paieška, dalis jų buvo nuteisti.
Tiesa, kai kurių reketininkų nustatyti nepavyko.
Nusikaltimai prieš verslininką buvo įvykdyti dar 2008–2009 metais, tačiau nujausdamas, kad gali būti demaskuotas, V. Sutkus dar prieš 14 metų pasirinko bėglio dalią.
Slapstymosi laikotarpis, kurio metu jis įsigudrino mėtyti pėdas pakaunėje, po skyrybų su žmona gyvendamas kartu su kita moterimi ir dirbdamas nelegaliai statybose, vertas atskiro straipsnio.
Nuteistas ir „Kamuolys“ su sėbrais
Šarūno V. reketo istorijoje figūravo ir Kamuolinių gaujos vadeivos Giedrius Janonis-Kamuolys, Deividas Čereška, Andrius Juodis ir Marius Pilvelis, kurie buvo nuteisti kitoje byloje.
Verslininkas teisme teigė, jog jis buvo pagrobtas du kartus - pagrobėjai jį sumušė, jam buvo sulaužytos kojos, iš jo buvo reikalaujama šešiaženklių sumų, jis gydėsi Kauno klinikose. Pasak Šarūno V., kad jis greičiau apsispręstų, buvo sumuštas jo sūnus, kuriam buvo peršauta koja, sulaužytas žandikaulis.
G.Janonis ir jo sėbrai savo kaltę neigė. Kauno apygardos teisme Kamuolys tvirtino nepažįstantis nukentėjusiojo, esą pamatė jį tiktai teisme. Tačiau teismas pripažino G. Janonį ir jo bendrus kaltais dėl turto prievartavimo, bauginant auką.
Grasino ir aukos artimiesiems
Pareigūnų duomenimis, A. Sutkus buvo susijęs su „kamuoliniais“, kurių taikiniu tapo minėtas verslininkas. Auką iš matymo jis pažinojo.
Kriminalistų duomenimis, A.Sutkus ir jo bendrininkų grupė susitiko su Šarūnu V. automobilių stovėjimo aikštelėje prie degalinės, esančioje šalia kelio Kaunas-Rokai.
Reikalaujant iš verslininko duoklės, jam buvo grasinama ginklu. Auka sulaukė bauginimų, jog jei neįvykdys reikalavimų, bus riesta ne tik jai, bet ir jos artimiesiems.
Šarūnui V. buvo pareikšta, jog mainais už „apsaugą“ jis turi atiduoti 50 procentų pelno nuo nekilnojamojo turto prekybos.
Teisėsaugai pareiškimą parašęs bendrovės savininkas tvirtino už ramybę atidavęs nusikaltėliams iš viso 150 tūkst. litų (43,4 tūkst. eurų).
Užklupo namuose
Pareigūnams pavyko prisikasti prie nusikaltėlių, kurie vienas po kito atsidūrė teisiamųjų suole.
Vienintelio A. Sutkaus ilgą laiką nepavyko nuteisti, nes dar 2009 metų pradžioje jis paspruko nuo teisėsaugos.
Paieška truko beveik 14 metų – išsiskyręs su žmona, A. Sutkus įsikūrė Kauno rajone su savo nauja gyvenimo drauge.
Šių metų pradžioje pareigūnai surinko operatyvinius duomenis apie bėglio buvimo vietą.
A.Sutkus buvo sučiuptas savo namuose Kauno rajone, ir uždarytas į belangę.
Bėglys sukūrė naują šeimą
Pareigūnams kratų metu nepavyko rasti jokių bėglio asmens dokumentų.
A. Sutkus tvirtino visą laiką slapstęsis Kauno rajone ir dirbęs nelegaliai statybų srityje.
Tai, kad jam pavyko tiek laiko slapstytis, gyvenant gana netoli nuo nusikaltimo vietos, sukėlė net ir ilgametę darbo praktiką turinčių pareigūnų nuostabą.
Manoma, jog jis visgi tam tikrą laiką mėtė pėdas užsienyje.
Neatmetama, jog bėglys galėjo naudotis padirbtais dokumentais, prisistatinėti svetimu vardu ir pavarde.
Įkliuvęs reketininkas savo kaltę dėl reketo prisipažino, tačiau epizode dėl pistoleto pagrobimo buvo išteisintas.
Nuosprendžio A. Sutkus laukė, būdamas suimtas. Anksčiau jis buvo teistas.
Dar 2006 metais jis buvo patekęs į teisėsaugos akiratį, įtariant dalyvavimu Kauno patrulio apšaudyme Dainavos rajone.