Po dviejų „socialinių darbuotojų“ vizito senjoras pasigedo 1000 eurų: įtariama, apvogtų senolių ir daugiau

2023 m. birželio 10 d. 17:59
Klaipėdoje policija sulaikė dvi moteris, kurios, prisistačiusios socialinėmis darbuotojomis, įsibrovė į garbaus amžiaus vyro butą, apgaule pasisavino jo pinigus ir dingo. Šios artistės galėjo apvogti ir daugiau senolių.
Daugiau nuotraukų (8)
Gegužės pabaigoje Klaipėdos policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos (NNTV) pareigūnai gavo pranešimą, kad dvi įtartinos moterys lankėsi Baltijos prospekto daugiabutyje gyvenančio vyro bute.
Viešnios prisistatė socialinės rūpybos įstaigos darbuotojomis.
Po jų vizito apžiūrėjęs savo butą 85 metų šeimininkas pasigedo asmens dokumentų ir 1000 eurų. Kriminalistai nustatė, kas galėjo lankytis jo bute.
Moterys žinomos policijai
Po trijų parų sulaikytoms ir uždarytoms į areštinę 41 ir 37 metų moterims pareikšti įtarimai dėl didelės vertės svetimo turto pagrobimo įsibrovus į patalpą.
Abi moterys pažįstamos policijai – anksčiau teistos už panašaus pobūdžio nusikaltimus. Įtariamąsias leista suimti 2 mėnesiams.
NNTV pareigūnai neatmeta, kad tos pačios socialinėmis darbuotojomis apsimetinėjusios prašalaitės galėjo apvogti daugiau senolių ne tik uostamiestyje.
Klaipėdos policija prašo nukentėjusiuosius, jeigu atpažintų nuotraukose užfiksuotas sulaikytas moteris, nedelsiant jiems apie tai pranešti.
Senoliai lieka be skatiko
Gegužės viduryje panašios aferos auka tapo viena Kauno gatvėje gyvenanti 90-metė klaipėdietė. Ji pranešė policijai, kad dvi vagilės iš jos namų išnešė nemenką pinigų sumą.
Moteris pasakojo, kad jos buto slenkstį peržengusios dvi nepažįstamos moterys pasisakė esančios ligoninės atsiųstos socialinės darbuotojos, teiravosi, kokios pagalbos jai reikia.
Namuose buvo dar vienas garbaus amžiaus žmogus. Kai nekviestos viešnios pasišalino, pensininkė patikrino slaptavietę ir neberado savo santaupų – 8,5 tūkst. eurų.
Kiek anksčiau socialinėmis darbuotojomis apsimetusios vagilės be pinigų paliko dar vieną senolę. Nieko blogo neįtarusi klaipėdietė pensininkė jas įsileido į namus.
Apgaulės scenarijus irgi toks pat – paploninusios liežuvį moterys klausinėjo, kokios socialinės paslaugos jai teikiamos, kokių ji pati pageidautų, informavo, kas jai priklauso iš valstybės.
Spektaklis baigėsi tuo, kad „socialinės darbuotojos“ iškvotė, kur klaipėdietė laiko grynuosius pinigus. Joms išėjus pensininkė pasigedo 6660 eurų.
Nei pensijos, nei pinigų
Panaši istorija nutiko ir Kėdainiuose – Smilgos gatvėje gyvenantis 82 metų vyras irgi patikliai atvėrė buto duris dviem neva socialinėms darbuotojoms. Jos paprašė 500 eurų vertės kupiūrą iškeisti smulkesniais pinigais.
Vyrui atsinešus voką su pinigais moterų akys sužibo – išplėšė jį šeimininkui iš rankų ir dingo.
Patirtas nuostolis – 10 tūkstančių eurų.
Prieš penkerius metus sučiuptą 55 metų panevėžietę, irgi vaidinusią socialinę darbuotoją, vėliau atpažino ne vienas Lietuvos pajūryje nuo jos nukentėjęs senolis.
Ši jau dešimt kartų už vagystes ir sukčiavimą teista moteris pasibeldė į 88 metų klaipėdietės buto duris, pranešė atnešusi šventėms skirtą pensijos priedą, paprašė asmens dokumento.
Pamačiusi, kur senolė laiko savo dokumentus ir santaupas, apgavikė čiupo jos piniginę, kurioje buvo apie 2 tūkst. eurų, ir pasipustė padus.
Sulaikytą vagilę atpažino dar vienas nuo jos nukentėjęs 84 metų klaipėdietis.
Aukoms kaišiojo klastotę
Aferistė pareigūnams pasakojo vasaros pabaigoje atvykusi į Palangą pailsėti, išsinuomojo ten butą, bet laiko tuščiai neleido. Nuvažiuodavo į Klaipėdą – ten miegamuosiuose rajonuose ieškodavo aukų.
Vos kelias klases baigusi vagilė sumaniai vaidino socialinę darbuotoją – įleista į butą susikaupusi pildydavo kažkokius tuščius lapus, reikalaudavo, kad senoliai juos pasirašytų.
„Ko man bijoti, jei pensininkai nieko nemato, neskaito, kas parašyta“, – atviravo sulaikytoji, kurios gyvenamojoje vietoje per kratas aptiktas suklastotas socialinės darbuotojos pažymėjimas.
Veiklos erdvė – daugiabučiai
Sučiupta vagilė atskleidė kai kurias savo profesijos paslaptis: „Bute pamojavus stambesne kupiūra galima sužinoti, kur guli pinigai.
Pensininkai patys parodo, kokioje spintoje arba indaujoje juos slepia.“
Panevėžietė aukų ieškodavo bet kuriame daugiabutyje – pirmiausia dairydavosi kuo senesnių durų. Baltijos prospekto name gyvenančią senolę ji pastebėjo laiptinėje ir paskambino į duris.
Jeigu duris atverdavo jaunesnis žmogus, apsimetėlė į svetimą būstą įžūliai nesiverždavo – sakydavo apsirikusi, klausdavo šeimininkų, ar jie neparduoda buto.
Apgavikei buvo svarbiausia per trumpą laiką išsiaiškinti, kur pagyvenę žmonės laiko santaupas.
Panevėžietė tikino pasisavinusi tik kelių pensininkų pinigus, bet pareigūnai nustatė, kad ši aferistė nuolatos keisdavo vietas, – jos veiklos laukas buvo nusidriekęs per visą Lietuvą.
senjoraisukčiaiKlaipėda
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.