Kaip praneša Lietuvos Respublikos prokuratūra, teismo prašoma vyrui skirti 1 metų ir 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę.
Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Kristina Blinstrubienė. Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnai.
Po nesėkmingai susiklosčiusių santykių 33 metų uostamiesčio gyventojas ėmė kerštauti buvusiai mylimajai. Turimais duomenimis, vyras slapta buvo paėmęs moters namų raktus ir kelis kartus jai nežinant ten įsibrovė. Neteisėtai patekęs į nukentėjusiosios butą, klaipėdietis iš jos mobiliojo telefono nusifotografavo asmenines nuotraukas, vaizdo įrašus, neviešus elektroninius prisijungimo duomenis, grasino, kad duomenis išplatins kitiems. Taip pat nustatyta, kad kerštautojas iš moters buto buvo paėmęs ir jai priklausančio automobilio raktelius, ketindamas pasigaminti jų kopiją.
Remiantis surinktais duomenimis, vyras, norėdamas žinoti tikslią buvusios draugės buvimo vietą, prie jos automobilio dugno buvo pritvirtinęs sekimo įrenginį. Moteris buvo persekiojama automobiliu, slapta fotografuojama. Bylos duomenimis, iš buvusio sugyventinio ji sulaukdavo net keliasdešimt skambučių bei žinučių per dieną, jai buvo grasinama susidoroti.
Įbauginta moteris dėl tokių vyro veiksmų kreipėsi į policijos pareigūnus.
Klaipėdiečiui pareikšti kaltinimai pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius: 165 str. („Neteisėtas asmens būsto neliečiamumo pažeidimas“), 295 str. („Neteisėtas techninių priemonių įrengimas ar panaudojimas informacijai rinkti“), 167 str. („Neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas“), 198 str. („Neteisėtas elektroninių duomenų perėmimas ir panaudojimas“), 148–1 str. („Neteisėtas žmogaus persekiojimas“), 145 str. („Grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimas“).
Prokurorė teismo prašo pripažinti klaipėdietį padarius jam inkriminuotas nusikalstamas veikas ir skirti 1 metų 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę su 3 mėnesių intensyvia priežiūra – nuteistojo buvimo vietos pagal nustatytą laiką kontrole elektroninio stebėjimo priemonėmis, nustatant, kad jis privalo būti namuose nuo 21:00 iki 06:00 val. bei įpareigoti jį dalyvauti elgesio pataisos programoje. Teismo taip pat prašoma patenkinti nukentėjusiosios pareikštą civilinį ieškinį dėl žalos atlyginimo.