Kaip rašė naujienų portalas lrytas.lt, Šeškinėje gyvenantys vilniečiai jau nebetiki, kad jiems padės net ir neuniformuotų pareigūnų akcija.
Viena iš mikrorajone gyvenančių moterų prisipažino, jog anksčiau nebijodavo rytais ir vakarais išeiti pabėgioti, bet kai išgirdo vieną iš narkomanų rėkaujant prie poliklinikos ir su juo susidūrė akis į akį, savo pomėgio atsisakė.
Vilniaus apskrities VPK pranešė, kad pastaruoju metu viešoje erdvėje vis pasirodydavo informacija, jog gyventojai jaučiasi nesaugūs dėl platinamų narkotinių medžiagų ir daromų viešosios tvarkos pažeidimų.
Šiai problemai spręsti policijos pareigūnai skyrė didelį dėmesį ir atliko viešo bei neviešo pobūdžio veiksmus, siekiant nustatyti žmones, darančius nusikaltimus, susijusius su neteisėta narkotinių medžiagų apyvarta.
Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d.). Per kelias savaites, atliekant proceso tyrimo veiksmus, buvo sulaikyti žmonės, įgiję narkotinių medžiagų, bei įtariamasis, išplatinęs narkotines medžiagas, galimai karfentanilį.
Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato pareigūnams talkino kolegos iš Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos. Taip pat atliekant procesines prievartos priemones buvo pasitelkti ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Atlikus sulaikytojo dėl neteisėto narkotinių medžiagų platinimo asmens kratą bei kratą gyvenamojoje vietoje, rastas nemažas kiekis galimai narkotinių medžiagų bei pinigai, gauti iš nusikalstamos veikos.
Sulaikytajam pareikštas įtarimas dėl sunkios nusikalstamos veikos padarymo. Jam skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.
Policijos pareigūnai pažymi, kad narkotinė medžiaga – karfentanilis viena iš stipriausią poveikį turinčių narkotinių medžiagų, todėl yra didelė tikimybė šios medžiagos perdozavimas. Iš vieno šios medžiagos gramo narkotikų platintojai padaro daugiau kaip 5 000 lankstinukų, tarp narkotinių medžiagų vartotojų labiau žinomų kaip „čekių“, kurio vieno kaina yra apie 10 eurų.
Taip pat Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą ir kartu su Specialiosios parengties skyriaus pareigūnais sulaikė dar vieną žmogų, besiverčiantį narkotinių medžiagų platinimu.
Buvo gauta informacija apie pavežėjų kompanijos automobilio keleivio galimai gabenamas narkotines medžiagas. Automobilis sustabdytas Fabijoniškių mikrorajone. Patikrinimo metu žmogus, važiavęs automobilyje, pasipriešino policijos pareigūnams ir mėgino sunaikinti turimas galimai narkotines medžiagas, bet buvo sulaikytas. Šiam vyrui yra įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. padarymo, ir paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.
Policijos pareigūnai ir toliau aktyviai renka ir analizuoja duomenis dėl kitų žmonių galimo prisidėjimo prie tiriamų nusikalstamų veikų, todėl sulaikomųjų ratas gali plėstis.