Portalo žiniomis, ekspertizių išvados teisėsaugos pareigūnus gali pasiekti gegužę, o po to, sudėliojus paskutinis taškus, byla turėtų būti perduota į teismą.
Ekspertizes atliekantys specialistai nustatys, ar nukentėjusiais pripažinti nepilnamečiai nėra linkę kalbėti netiesos, išsiaiškins kitus ikiteisminiam tyrimui svarbius faktorius.
Lrytas.lt duomenimis, paauglių parodymai yra nuoseklūs.
K. Bartoševičiaus advokatas Olegas Šibkovas neatskleidė portalui savo kliento pozicijos – pripažįsta savo kaltę visiškai, iš dalies ar neprisipažįsta: „Negaliu įvardinti ikiteisminio tyrimo duomenų“.
Kovo pabaigoje generalinė prokurorė Nida Grunskienė buvo viešai paskelbusi, jog tyrimas, kaip ji viliasi, bus baigtas gegužę arba birželį.
Dirbama intensyviai – vyksta ekspertizės, apklausos, atliekami kiti tyrimo veiksmai.
Prislėgė sunkūs įtarimai
35 metų K. Bartoševičiui yra pareikšti įtarimai dėl vieno paauglio prievartavimo ir trijų jaunesnių nei 16 metų paauglių tvirkinimo.
Pasak šaltinių, K. Bartoševičiui inkriminuojami nusikaltimai dėl prievartavimo yra tęstiniai – pareigūnų duomenimis, tas pats paauglys patyrė prievartą ir būdamas mažametis (nesulaukęs 14 metų), ir vėliau.
Todėl buvusiam parlamentarui pareikšti įtarimai pagal abi Baudžiamojo kodekso 150-ojo straipsnio dalis (mažamečio ir nepilnamečio seksualinis prievartavimas) dėl nusikaltimo prieš tą pačią auką.
Visi keturi nukentėjusieji – vaikinai.
K. Bartoševičius prieš jo apklausą žiniasklaidai neigė kaltinimus.
Tačiau tada, sausio antroje pusėje, nei žurnalistai, nei visuomenė dar nežinojo, kad nukentėjusiųjų yra net keturi.
Išaiškėjo, jog ikiteisminį tyrimą atlieka Panevėžio teisėsauga – Generalinė prokuratūra iki šiol kruopščiai slėpė ne tik miestą, kuriame atsidūrė baudžiamoji byla, bet ir jam vadovaujančio prokuroro pavardę.
Gresia ilgi nelaisvės metai
Prokuratūros duomenimis, K. Bartoševičius nusikaltimus įvykdė, būdamas Seimo nariu.
K. Bartoševičiui griežčiausia bausmė, kalėjimas nuo 3 iki 13 metų, gresia už mažamečio prievartavimą.
Už jaunesnių nei 16 metų vaikų tvirkinimą numatytas laisvės apribojimas, areštas arba kalėjimas iki 5 metų.
Į purvą puolęs dabar jau buvęs parlamentaras teismo laukia nesuimtas – jam skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, įpareigojant nebendrauti su nukentėjusiaisiais, dokumentų paėmimas ir draudimas teikti informaciją apie tyrimą tretiesiems asmenims.
„Nieko aš jums nepapasakosiu. Jokių atsakymų nebus“, – portalui lrytas.lt anksčiau pareiškė K. Bartoševičiaus bylos tyrimui vadovaujanti Panevėžio prokurorė Valdemara Chodorcevičienė.
Įtarimai dėl nutekinimo
Seimo nario mandato K. Bartoševičius mandato atsisakė sausio 20-osios vakarą – tą pačią dieną, kai įvyko generalinės prokurorės Nidos Grunskienės ir Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen susitikimas.
Atitinkamą pareiškimą jis atsiuntė Vyriausiajai rinkimų komisijai, būdamas Čilėje.
Nors politikas tvirtino, kad tai nebuvo staiga gimęs apsisprendimas, keisti datų sutapimai sukėlė abejonių, jog informacija apie ketinimus reikšti įtarimus jam buvo nutekinta.
Tačiau aplinkybių dėl galimo nutekinimo nusprendė nenarplioti ir Seimas, ir prokuratūra.