Pasak šaltinių, K. Bartoševičiui inkriminuojami nusikaltimai dėl prievartavimo yra tęstiniai – pareigūnų duomenimis, tas pats paauglys patyrė prievartą ir būdamas mažametis (nesulaukęs 14 metų), ir vėliau.
Todėl buvusiam parlamentarui pareikšti įtarimai pagal abi Baudžiamojo kodekso 150-ojo straipsnio dalis (mažamečio ir nepilnamečio seksualinis prievartavimas) dėl nusikaltimo prieš tą pačią auką.
Visi keturi nukentėjusieji – vaikinai.
Išaiškėjo, jog ikiteisminį tyrimą atlieka Panevėžio teisėsauga – Generalinė prokuratūra iki šiol kruopščiai slėpė ne tik miestą, kuriame atsidūrė baudžiamoji byla, bet ir jam vadovaujančio prokuroro pavardę.
Vyksta nukentėjusiųjų apklausos
„Šiuo metu intensyviai atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai, kuriuose mes dalyvaujame“, – naujienų portalui lrytas.lt antradienį pasakojo K. Bartoševičiaus advokatas Olegas Šibkovas.
Tiesa, gynėjas neatskleidė, kokie tai veiksmai, motyvuodamas, jog negali pasakoti apie ikiteisminio tyrimo duomenis.
Portalo žiniomis, vyksta nukentėjusiųjų apklausos pas ikiteisminio tyrimo teisėją, kuriuose turi teisę dalyvauti ir įtariamasis su savo gynėju.
Pats K. Bartoševičius buvo apklaustas maždaug prieš pusantro mėnesio – surengti papildomos jo apklausos kol kas neplanuojama.
Ar duodamas parodymus jis pripažino savo kaltę, nekomentuojama. Lrytas.lt šaltinių duomenimis, K.Bartoševičius kaltę neigia.
Dar prieš apklausą žiniasklaidai jis neigė kaltinimus.
Tačiau tada, sausio antroje pusėje, nei žurnalistai, nei visuomenė dar nežinojo, kad nukentėjusiųjų yra net keturi.
Prokuratūra pareiškė, jog turimi duomenys leidžia įtarti, kad nusikaltimai buvo padaryti tuo metu, kai K. Bartoševičius ėjo Seimo nario pareigas.
Ekspertizės dar nepaskirtos
Tokio pobūdžio bylose paprastai yra skiriama nukentėjusiųjų psichiatrinė-psichologinė ekspertizė.
Portalo lrytas.lt žiniomis, K. Bartoševičiaus byloje tai dar nėra padaryta.
Šaltinių tvirtinimu, visi keturi nepilnamečiai yra nesusiję su buvusiu Seimo nariu giminystės ar kitais artimais ryšiais.
Nors byla perduota į Panevėžį, galimi nusikaltimai buvo įvykdyti ne Panevėžio krašte.
K. Bartoševičiui griežčiausia bausmė, kalėjimas nuo 3 iki 13 metų, gresia už mažamečio prievartavimą.
Už jaunesnių nei 16 metų vaikų tvirkinimą numatytas laisvės apribojimas, areštas arba kalėjimas iki 5 metų.
Atsitvėrė tylos siena
„Nieko aš jums nepapasakosiu. Jokių atsakymų nebus“, – portalui lrytas.lt pareiškė tyrimui dėl galimų K. Bartoševičiaus nusikaltimų vadovaujanti Panevėžio prokurorė Valdemara Chodorcevičienė.
Portalą lrytas.lt domino, koks konkretus yra K. Bartoševičiui inkriminuojamų nusikaltimų laikotarpis, ar jis pripažįsta savo kaltę, kaip susipažino su nukentėjusiaisiais, kiti klausimai.
Tačiau nešneki buvo ir Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė: „Jūsų klausimai yra ne tie, į kuriuos galėtumėme atsakyti“.
Šiek tiek vėliau Generalinė prokuratūra atsiuntė tokį atsakymą: „Apgailestaujame, tačiau tokio pobūdžio duomenys neteiktini.
Apie atliekamo ikiteisminio tyrimo rezultatus visuomenė bus informuota tuomet, kai tai bus galima nepakenkiant ikiteisminio tyrimo sėkmei ir tokia apimtimi, kuri užtikrins teisėtus proceso dalyvių interesus“.
Iškalbingi sutapimai
K. Bartoševičius mandato atsisakė sausio 20-osios vakarą – tą pačią dieną, kai įvyko generalinės prokurorės Nidos Grunskienės ir Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen susitikimas. Atitinkamą pareiškimą jis atsiuntė Vyriausiajai rinkimų komisijai, būdamas Čilėje.
Nors politikas tvirtino, kad tai nebuvo staiga gimęs apsisprendimas, keisti datų sutapimai sukėlė abejonių, jog informacija apie ketinimus reikšti įtarimus jam buvo nutekinta.