Spręsdamas dėl kardomųjų priemonių skyrimo, Kauno apygardos teismas pirmadienį 3 mėnesiams pratęsė gaujai priskiriamo Irmanto Bakio suėmimą.
Šiek tiek anksčiau buvo nuspręsta skirti suėmimus K. Kanarskui, pravarde Klaidensas, Arnui Artmonui, Mariui Brankevičiui, Valdemarui Juškauskui ir Linui Šikšniui.
Paskutinis iš septynių teisiamųjų, Algimantas Kalinauskas, jau atlieka bausmę kalėjime už kitoje byloje įvykdytą nusikaltimą.
Visiems jiems yra pareikšti kaltinimai byloje dėl dalyvavimo nusikalstamame susivienijime, vadovavimo jam, labai didelio kiekio narkotikų, nelegalių ginklų, šaudmenų laikymo ir pasipriešinimo valstybės tarnautojui.
Buvusio boksininko K. Kanarsko pavardė visoje šalyje nuskambėjo 2002 metais, po itin žiauraus 18-metės nužudymo Kauno Dainavos mikrorajone – mergina, su kuria, pareigūnų žiniomis, draugystės siekė Klaidnesas, buvo išprievartauta ir mirtinai sumušta netoli nuo savo namų esančiame daugiabučių kvartale. Tyrėjų nuostabai, išnagrinėjus žmogžudystės bylą K. Kanarskas buvo išteisintas ir paleistas iš teismo salės.
Tačiau vėliau mafiozas įkliuvo kitose bylose. Paskutinėje byloje K. Kanarsko suėmimo terminas baigiasi kovo 30 dieną. Kauno apygardos teismas šią bylą pirmąsyk turėtų atversti kovo 2 dieną.
Grupuotė veikė ir Ispanijoje
Kriminalistų duomenimis, kauniečio K. Kanarsko grupuotės čiuptuvai driekėsi ne tik Lietuvoje, bet ir Ispanijoje.
Pogrindinėje apyvartoje tekėjo milžiniškos sumos. Tyrimo metu Alikantėje buvo aptikta šiai gaujai priskiriama kanapių plantacija, kurios narkotinių medžiagų vertė sudaro maždaug 1 mln. eurų.
Pareigūnų žiniomis, be K. Kanarsko gaujai vadovavo dar vienas asmuo, kuris duodavo nurodymus, atlikdamas bausmę pataisos namuose už kitą nusikaltimą – vadeivos duodavo nurodymus savo sėbrams dėl narkotikų įgijimo didžiuliais kiekiais ir jų platinimo Kaune.
Nustatyta, jog ne mažiau 3 asmenys įgydavo labai didelius kiekius kvaišalų, kurias perpakuodavo į mažesnius, pusės kilogramo arba kilogramo kiekius ir perduodavo kitiems asmenims platinti Kauno mieste.
Dalis kitų gaujos narių narkotikus platino mažesniais kiekiais.
Dar trys grupuotės nariai buvo pasiųsti į Alikantę, kurioje augino kanapes ir prižiūrėjo jų laboratoriją.
Griežtos hierarchijos grupuotėje visi buvo pasiskirstę vaidmenimis – vieni planavo nusikaltimus ir juos organizavo, kiti atliko vykdytojų roles. Gauja turėjo savo iždą.
Subūrė Aguoninių gaują
Teisėsaugos duomenimis, daugiau nei prieš du dešimtmečius K. Kanarsko suburta Kauno Aguoninių gauja vėliau transformavosi į Kamuolinių grupuotę.
Kartu su Klaidensu šiuo metu teisiami 6 sėbrai. Anksčiau mafiozai buvo teisti už narkotikus, sunkų kūno sužalojimą, viešosios tvarkos pažeidimus ir kitus nusikaltimus.
Narpliojant gaujos nusikaltimus, per kratas Lietuvoje buvo aptikti dideli kiekiai amfetamino, kanapių, koviniai ginklai, šaudmenys.
Už vadovavimą nusikalstamam susivienijimui numatytas laisvės atėmimas iki 20 metų arba kalėjimas iki gyvos galvos.
Pasak Kauno prokurorės N. Urbonavičienės, už disponavimą labai dideliais kiekiais kvaišalų gresia belangė iki 15 metų.