Šio miesto prokurorė Rasa Urbienė naujienų portalui lrytas.lt patvirtino, jog byla buvo nutraukta praėjusią savaitę. Tai padaryta, neįžvelgus nusikalstamo aplaidumo ar kito nusikaltimo požymių.
Tyrimas vyko nuo 2022 metų liepos 18-osios, kuomet A. Juozapavičiaus gatvėje, kuomet agresyvus šuo mažametę užpuolė privačioje valdoje. Tuo metu mergaitė ėjo į svečius pas savo draugę.
Vaikui buvo smarkiai sukandžiotos rankos ir kojos. Stipriai kraujuojantis jis buvo buvo nuvežtas į Kauno klinikų reanimaciją. Trauma buvo sudėtinga, kūnas gausiai nusėtas žaizdomis. Medikams teko atlikti ne vieną operaciją.
Vėliau mergaitė buvo perkelta į Vaikų ortopedijos ir traumatologijos skyrių.
Mišrūno savininkas yra nukentėjusios mergaitės draugės tėvas. Policijos pareigūnai iškėlė jam bylą dėl neatsargaus sveikatos sutrikdymo, tačiau tyrimas subliuško.
Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Tautvilė Merkevičiūtė antradienį informavo portalą lrytas.lt, jog tyrimas buvo išsamus, atlikti visi būtini veiksmai, apklausta nukentėjusi mergaitė, jos kaimynai ir kiti liudininkai.
Užpuolimo metu šuns šeimininko namuose nebuvo.
Agresyvus keturkojis laikytas voljere su dvejais užraktais, visiškai aptvertame kieme. Teigiama, kad gyvūnas kieme niekada nelikdavo vienas.
Tačiau taip ir lieka mįsle, kaip šuo ištrūko iš voljero.
Nepaisant to, kad pitbulio mišrūnas visgi išbėgo į kiemą ir sukandžiojo žmogų, pareigūnai jo šeimininko veiksmuose nusikalstamo neatsargumo neįžvelgė.
„Surinkti duomenys rodo, kad įtariamasis, nežinodamas apie nukentėjusiosios buvimą jo namuose, negalėjo numatyti tokių padarinių, o tam, kad jo šuo nekeltų grėsmės aplinkiniams, buvo ėmęsis visų saugumo priemonių – šuo buvo laikomas gyvenamajame name, rakinamame voljere, taip pat buvo įsigijęs visus reikiamus daiktus šuns vedžiojimui viešose vietose“, – teigiama Kauno apygardos prokuratūros atsakyme portalui lrytas.lt.
Mažametė daugelį savaičių gulėjo ligoninėje, vėliau trauma buvo gydoma namuose, tačiau pagal oficialius kriterijus jai nustatytas nesunkus (pagal sunkumo laipsnį – antras ir trijų) sveikatos sutrikdymas.