Sausio 28 d. tarp 9 val. ir 12 val. 10 min. grasinimų sulaukė Vilniaus ir Kauno apskričių vyriausieji policijos komisariatai. Grasinimai, kaip jau įprasta, atskriejo elektroniniu paštu.
Skirtingai nuo ankstesnių kartu, šį kartą pagrasinus sprogimais pareikalauta pinigų. Įdomu tai, kad 25 000 - 30 000 eurų internetinis teroristas ar teroristai pareikalavo pervesti ne į banko sąskaitą, o buvo nurodytas telefono numeris.
Laiškas šį kartą siųsta ne iš neaiškaus serverio, kaip anksčiau, o iš gmail pašto dėžutės. Tikėtina, kad šio laiško siuntėją policijai pavyks greitai surasti.
Elektroniniame laiške sprogimais buvo grasinama pastatams, tačiau kuriems, nenurodoma.
Savo pastatus apžiūrėję pareigūnai įtartinų asmenų nerado, patikrinus patalpas nieko įtartino irgi nerasta.
Kauno apskrities VPK surinkta medžiaga dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę.
Baudžiamasis kodeksas nurodo, kad tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei ar valstybinės reikšmės objektui, kuris atitinka Civilinės saugos įstatyme nustatytus požymius, gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to buvo iškviestos pagalbos tarnybos, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
Grasinantys laiškai, kuriuose reikalaujama vėl išdavinėti vizas rusams, į policiją ir įvairias įstaigas plūsta nuo savaitės pradžios. Laiškai rašomi gana taisyklinga lietuvių kalba, didžiosiomis raidėmis.
Per savaitę sprogimais jau kelis kartu spagrasinta oro uostams, mokykloms, prokuratūroms, vaikų darželiams, grasinta redakcijoms ir kitoms įstaigoms.
Manoma, kad dalį šių laiškų galėjo siųsti vienas ir tas pats internetinis teroristas.
Dėl grasinimų buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai.