2019 metų spalio 14 dieną Vilniaus apygardos teismas pripažino V. Karalių kaltu didelės apimties kontrabandos ir kitų nusikaltimų byloje, skirdamas jam 13 metų laisvės atėmimą.
2022 vasarį garsaus kontrabandininko skundą išnagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas šią bausmę sušvelnino iki 6 metų, panaikinęs nuosprendžio dalį dėl nusikalstamo susivienijimo organizavimo.
Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos komisija 2022 metų spalio 21 dieną priėmė nutarimą netaikyti V. Karaliui lygtinio paleidimo, kurį jis apskundė Kauno apylinkės teismui.
Sulaukęs neigiamo sprendimo ir iš šio teismo, anksčiau 4 kartus teistas vyras teikė skundą Kauno apygardos teismui, tačiau nieko nepešė – trečiadienį paskelbta, kad jo skundas atmetamas. Bausmės laikotarpis, atsižvelgiant į suėmimo laiką iki nuosprendžio, jam turėtų baigtis 2024 metų lapkričio 21 dieną.
Išieškota suma – katino ašaros
Į laisvę ištrūkti siekęs kontrabandos šulas tvirtino, jog jis esą visiškai išleidimo į laisvę anksčiau laiko kriterijus – įvykdė individualiame socialinės reabilitacijos plane numatytas priemones, daro reikšmingą pažangą mažinant nusikalstamo elgesio riziką, o jo elgesys sudaro pagrindą manyti, kad lygtinai paleistas iš pataisos įstaigos jis laikysis įstatymų ir nenusikals.
Tačiau Pravieniškių pataisos namų komisija atkreipė dėmesį, jog nėra absoliutaus pagrindo spręsti, jog savo elgesiu V. Karalius gali būti taisomas neizoliuotas nuo visuomenės, o paskirtos bausmės tikslai – jau pasiekti.
V. Karaliui yra nustatyta vidutinė pakartotinio nusikalstamo elgesio rizika. Be to, socialinio tyrimo išvados duomenimis yra vis dar išskiriami kriminogeniniai rizikos veiksniai, neigiamai apibūdinantys nuteistąjį.
Pataisos namų komisija pažymėjo, jog V. Karalius turi didelių finansinių įsipareigojimų, kurie sudaro 51 tūkst. 588 eurų, o išieškoti iš jo kol kas pavyko tik 88 eurus.
Įkliuvo dėl draudžiamų daiktų
Kauno apylinkės teismo tvirtinimu, surinkti duomenys neleidžia teigti, jog nuteistasis nuosekliai stengėsi koreguoti savo elgesį vien teigiama linkme.
V. Karalius bausmės atlikimo laikotarpiu buvo du sykius skatintas, tačiau vieną kartą pažeidė įkalinimo įstaigos vidaus tvarkos taisykles bei režimo reikalavimus.
V. Karaliui buvo skirta drausminė nuobauda už draudžiamų daiktų gaminimą, įsigijimą arba laikymą. Nors nuobauda šiuo metu nebegalioja, dėl padaryto pažeidimo jo elgesio nebuvo galima laikyti nepriekaištingu.
„Nesugebėjimas paklusti nustatytoms taisyklėms bausmės atlikimo metu vėlgi neleidžia daryti vienareikšmės išvados, kad nuteistasis jau šiuo metu gali būti taisomas neizoliuotas nuo visuomenės, bet prižiūrimas“, – pareiškė Kauno apylinkės teismas.
Kontrabandos mastai – didžiuliai
Byloje dėl cigarečių kontrabandos, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, dokumentų klastojimo, papirkimo ir kitų nusikaltimų be V. Karaliaus teisiamųjų suole buvo atsidūrę dar 24 asmenys.
Panaikinęs atsakomybę V. Karaliui dėl nusikalstamo susivienijimo organizavimo, Apeliacinis teismas vis dėl to pripažino, kad jis priklausė organizuotai nusikaltėlių grupei.
Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, jog į Lietuvą ir kitas Europos Sąjungos šalis vilkikais buvo neteisėtai įvežta ir išvežta cigarečių, kurių vertė viršijo 10 mln. eurų.
Taip pat, pareigūnų duomenims, per sieną nelegaliai gabenta arba bandyta pergabenti daugiau nei 84,6 mln. vienetų kontrabandinių rūkalų.
Kontrabandininkų gaujai talkino ir Lietuvos bei Baltarusijos muitinės pareigūnai, kuriems už krovinių praleidimą be patikrinimo buvo sumokėta daugiau nei 289 tūkst. eurų kyšių.
V. Karalius figūravo ir teisėjų korupcijos byloje – 2019 metų rugpjūtį Šiaulių apygardos teismas jam už prekybą poveikiu baudžiamuoju įsakymu skyrė 21 tūkst. 600 eurų baudą.