Kauno apylinkės teismas buvusiam „Šeimų maršo“ organizatoriui A.Kandrotui iš Kulautuvos (Kauno r.) skyrė realią 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Subendrinus šią bausmę su ankstesniais nusikaltimais, jam paskirta galutinė 2 metų laisvės atėmimo bausmė.
Kovotoju už teisybę prisistatantis Celofanas buvo patrauktas atsakomybėn, sulaukus laikinosios sostinės advokato, buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdybos viršininko pavaduotojo Šarūno Mickevičiaus pareiškimo – juristo tvirtinimu, jis buvo apšmeižtas.
Spalį sakydama baigiamąją kalbą Kauno apylinkės teisme, šio miesto prokurorė Jolanta Petraitytė pasiūlė skirti A.Kandrotui realų 7 mėnesių laisvės atėmimą.
Paskutinis nuosprendis buvo paskelbtas, liūdnai pagarsėjusiam veikėjui atliekant bausmę įkalinimo įstaigoje bausmę už finansines machinacijas.
Klampina paties liežuvis
Byloje dėl šmeižto nukentėjusiuoju pripažintas Š.Mickevičius pats yra pakliuvęs į skandalingą istoriją – advokatas dar 2020 metų gegužę buvo sulaikytas galimos korupcijos byloje, kurioje įtariamaisiais tapo ir Generalinės prokuratūros prokurorai Nerijus Marcinkevičius, Ugnius Vyčinas, jų kolega iš Kauno Donatas Puzinas, kiti teisėsaugos pareigūnai. Ši byla dar nebaigta.
Iškėlus bylą advokatui ir pareigūnams, Celofanas viešai ėmė žarstytis kaltinimais, dėl kurių Š.Mickevičius kreipėsi į teisėsaugą.
Pavyzdžiui, „Youtube“ kanale A.Kandrotas pareiškė, kad prokuroras D.Puzinas tarėsi su Š.Mickevičiumi, kokią sumą reketuoti iš vieno nukentėjusiojo, o jis, A.Kandrotas, neva irgi buvo „pripliusuotas“ prie tos bylos.
Kaltinamajame akte yra ir daugiau epizodų, kur, tyrėjų duomenimis, Celofanas paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją.
Viename jų Celofanas rėžė, kad advokatas Š.Mickevičius ir prokuroras D.Puzinas esą klastojo A.Kandroto bylas.
Panašūs kaltinimai liejosi ir toliau – Š.Mickevičius, neva padedamas D.Puzino, „susitvarkydavo“ už kyšius bylas.
Vaizdavo save auka
Pasak Celofano, atsisakiusiems mokėti pinigus, baudžiamosios bylos būdavo sufabrikuojamos.
„Kaip ir mano atveju, D.Puzinas yra sukurpęs net dvi“, – dėstė A.Kandrotas.
Tačiau panašu, kad Celofanas, pats įklimpęs iki ausų įvairiose aferų istorijose, tiesiog vaizdavo save auka.
Teisėsauga nesurinko jokių duomenų, kad A.Kandroto atžvilgiu būtų klastojamos bylos ar jis patirtų kitokį susidorojimą, persekiojimą, prie kurio rankas būtų prikišęs Š.Mickevičius ar teisėsaugos institucijos.
Išteisinimo siekęs A.Kandrotas savo kaltės nepripažino. Nepalankų nuosprendį jis dar gali apskųsti.
Advokatas Š.Mickevičius prašė priteisti iš Celofano 20 tūkst. eurų neturtinę žalą, tačiau teismas šią sumą sumažino iki 400.
Ilgas bylų šleifas
Be minėtos bylos dėl šmeižto, kovotoju už teisybę besiskelbiančio veikėjo biografijoje kirba ilga bylų virtinė.
2022 metų pradžioje jis atsidūrė už grotų ir iki šiol atlieka bausmę ne dėl savo visuomeninės veiklos, o dėl finansinių aferų.
Kauno apygardos teismas Celofanui už padėjimą įvykdyti turto pasisavinimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą veikiant bendrininkų grupėje 2021 metų vasarį buvo skyręs 1 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimą, iš jų 10 mėnesių jis turi praleisti įkalinimo įstaigoje, o likusios bausmės dalies vykdymas atidėtas.
Apeliacinis teismas paskyrė A.Kandrotui realų 1 metų ir 9 mėnesių įkalinimą. Celofanui laisvės atėmimo bausmė subendrinta su anksčiau priimtu Alytaus teismo nuosprendžiu.
Pirmą kartą A.Kandrotas teisiamųjų suole atsidūrė 2010 metų rugsėjį. Tada Kauno apylinkės teismas už aplaidų buhalterinės apskaitos tvarkymą jam skyrė 2,6 tūkst. litų baudą – būdamas įmonės savininkas ir direktorius jis įkliuvo teisėsaugai dėl tikrovės neatitinkančių duomenų įrašymo 2007–2009 metais apie personalo priėmimą į darbą, jo atleidimą ir užmokestį.
2008-aisiais Celofanas įsigijo įmonę, užregistravo ją asocialaus asmens vardu ir prisipirko vilkikų, kurių vertė popieriuje siekė pusketvirto milijono litų, – sandoris buvo fiktyvus, o machinacijomis iš valstybės buvo susigrąžinta 620 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio. Už sukčiavimą stambiu mastu ir dokumentų klastojimą 2013 metų sausį Vilniaus apygardos teismas A.Kandrotui skyrė 1 metų ir 7 mėnesių realią įkalinimo bausmę.
Atlikęs bausmę Celofanas nenurimo. 2017 metų birželį Alytaus rajono apylinkės teismas pripažino jį kaltu pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius (rengimasis įvykdyti nusikaltimą ir sukčiavimas dideliu mastu). Belangės tąsyk jis išvengė, nes vieneri metų laisvės atėmimo bausmės vykdymas buvo atidėtas.
A.Kandrotui yra iškeltos dar dvi bylos dėl galimai neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir apgaulingo apskaitos tvarkymo, kurios šiuo metu nagrinėjamos Kauno apygardos teisme. Jam taip pat pareikšti įtarimai dėl pernai rugpjūtį įsiplieskusių riaušių prie Seimo.