Kaip praneša Šiaulių apskrities VPK, Telšių apskrities policijoje dirbantys Turtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, išanalizavę su nusikaltimo vietomis siejamus vaizdo įrašus ir kitus duomenis, padarė prielaidą, kad tai galėtų būti du policijai jau daugiau nei penkiolika metų pažįstami Mažeikių gyventojai. Daug kartų už nusikalstamas veikas, kurių pagrindinės – vagystės, teistų mažeikiškiai biografijos bylojo, kad tyrimas bus įtemptas ir sudėtingas, nes kuo daugiau kartų asmuo teistas, tuo plačiau jis susipažinęs su kriminalinės policijos veiklos metodais ir jam žinoma, kaip nuo jų apsisaugoti. Buvo aišku, kad apie padarytų nusikalstamų veikų inkriminavimą minėtiems asmenims bus galima kalbėti, tik sulaikius juos, vykdant nusikalstamą veiką.
Kriminalistai surengė ne vieną pasalą objektuose, kurie galėjo būti įtariamųjų taikiniu, tačiau, deja, jų ten taip ir nesulaukė. Tačiau spalio 15-osios rytas pareigūnams atnešė naujieną apie brutalią vagystę – Mažeikiuose, išpjovus sienoje skylę, buvo patekta į prekybos centrą ir, išdaužus vitriną, iš parduotuvės pavogta juvelyrinių dirbinių, kurių bendra vertė siekė kelias dešimtis tūkstančių eurų.
Nors intuicija kuždėjo, kad tai – tų pačių asmenų darbas, tačiau jų susieti su šia nusikalstama veika tyrėjams nepavyko.
Kai neviltis ėmė atakuoti kriminalistų ryžtą, jiems į pagalbą atėjo fortūna.
Netikėtai viena po kitos atskriejo dvi geros žinios. Vienam įtariamųjų po prokuratūros skundo lygtinė bausmė už 2017 metais įvykdytas nusikalstamas veikas buvo pakeista realia laisvės atėmimo bausme. Kita gera žinia – tiriant Plungės rajone įvykdytą vagystę, aptiktas kito įtariamojo DNR pėdsakas. Bet geras žinias tuoj pat aptemdė naujiena, jog po lygtinės bausmės pakeitimo realia, mažeikiškis dingo iš namų. Tačiau nuo pareigūnų jam pasislėpti nepavyko, jis buvo surastas savo draugės mamos bute, Šiauliuose.
Telšių tyrėjai kartu su ikiteisminį tyrimą kuravusiu prokuroru inicijavo sustabdytų ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių Plungės rajone bei Rietave perėmimą ir juos sujungė su Telšių bei Mažeikių rajonuose įvykdytų vagysčių ikiteisminiais tyrimais. Įtariamųjų gyvenamosiose vietose, automobiliuose, garažuose šių metų sausio 12 d. buvo surengtos kratos. Jų metu rasta ir paimta 11 000 eurų, mobilieji telefonai, SIM kortelės, planšetės, kompiuteriai, GPS įrenginiai, GSM blokavimo įranga, radijo stotys, įrankiai, rūbai ir avalynė, kurie galėjo būti susiję su įvykdytomis nusikalstamomis veikomis. Įtariamuosius pavyko neutralizuoti – vienas buvo suimtas, kitas pasiųstas atlikti laisvės atėmimo bausmės.
Atrodė, tikslas pasiektas – įtariamieji demaskuoti. Vis tik, norint jiems inkriminuoti nusikalstamas veikas, nustatyti neteisėtu būdu gautas pajamas, reikėjo dar daug kruopštaus procesinio darbo. Buvo apžiūrimi kratų metų rasti daiktai, skiriami kriminalistiniai tyrimai, analizuojama kita turima informacija, siekiama įtariamuosius, kratų metu rastus daiktus ir turimus duomenis susieti su vagysčių įvykio vietomis. Ir tai pavyko. Tyrėjus pradžiugino gauta kriminalistinių tyrimų specialistų išvada, kurioje konstatuota, kad įtariamųjų garaže laikomi įvairūs laužimo-kirpimo įrankiai – kūjai, kirviai, laužtuvai, kirpimo žirklės, kaltai, gręžtuvai, atsuktuvai, siejami su dviejų vagysčių vietomis, rūbai – su trijų vagysčių vietose užfiksuotais vaizdo įrašais. Išanalizavus ir kitus byloje surinktus duomenis, abiem įtariamiesiems buvo inkriminuotos septynios nusikalstamos veikos.
Tačiau įtariamųjų laukia ne tik baudžiamosios, bet ir mokestinės sankcijos.
Kadangi jie siekė gyventi iš nusikalstama veikla gautų pajamų, buvo atliktas jų turto tyrimas, siekiant nustatyti jo mąstą ir kilmę. Vienam įtariamųjų buvo nustatytas 23 000 eurų, o kitam – apie 60 000 eurų skirtumas tarp teisėtų pajamų ir realių išlaidų. Visi surinkti duomenys perduoti įvertinti Valstybinei mokesčių inspekcijai.
Ikiteisminis tyrimas šiuo metu jau baigtas ir baudžiamoji byla perduota nagrinėti teismui.