Lietuvos Aukščiausiasis teismas (LAT) spalio 25-ąją, antradienį, planavo pradėti nagrinėti N.Venckienės kasacinį skundą, tačiau šie planai žlugo.
„Skundo nagrinėjimas nukeltas dėl vieno iš teisėjų kolegijos nario stažuotės. Kitas bylos posėdis numatytas po dviejų savaičių“, – portalui lrytas.lt paaiškino LAT atstovė Olga Kungienė.
N.Venckienės skundą LAT gavo šių metų balandžio 20 dieną, balandžio 25-ąją savo kasacinį skundą pateikė ir N.Venckienės gynėjas Danius Svirinavičius.
Buvusi teisėja ir jos advokatas LAT apskundė Lietuvos apeliaciniam teismo sprendimą ir piktinasi, kad šis paliko galioti pernai liepos 8 dieną Panevėžio apygardos teismo N.Venckienei paskelbtą nuosprendį.
Panevėžio teismas N.Venckienę pripažino kalta dėl trijų nusikaltimų – pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstolei atlikti savo pareigas bei nežymaus sveikatos sutrikdymo ir nuteisė 1 metų 9 mėnesių ir 6 dienų laisvės atėmimo bausme.
Šią bausmę N.Venckienė jau atliko, kai laukė deportacijos JAV kalėjime, todėl keliauti už grotų jai nereikėjo.
Buvusi teisėja buvo priversta tik susimokėti nukentėjusiems – Laimutei Stankūnaitei, antstolei Sonatai Vaicekauskienei, policijos pareigūnui Mindaugui Gušauskui. Taip pat ji turėjo atlyginti ir savo pargabenimą iš JAV. Policijos departamentas šią savo paslaugą buvo įvertinęs 6849 eurais ir 29 centais.
N.Venckienė turtinę ir neturtinę žalą atlygino netrukus po to, kai Lietuvos apeliacinis teismas atmetė jos ir D.Svirinavičiaus apeliacinius skundus. Pinigus, daugiau kaip 18 tūkst. eurų, N.Venckienė pervedė savanoriškai, tačiau savo kaltės ir toliau nepripažįsta.
Ji teigia, kad esą uoliai atliko savo, kaip L.Stankūnaitės dukters globėjos pareigas, tačiau esą negalėjo vykdyti teismo sprendimo, nes mergaitė pati nenorėjo gyventi su mama ir įstatymus esą pažeidė ne ji, o 2012 metų gegužės 17 dieną į jos namus atvykusi antstolė S.Vaicekauskienė ir kiti teismo sprendimo vykdytojai.
Labiausiai N.Venckienė pyksta, kad yra pripažinta kalta dėl L.Stankūnaitės sužalojimo ir, nors yra nufilmuota, kaip 2012 metų gegužės 17 dieną ji kelis kartus spiria dukters pasiimti atvykusiai L.Stankūnaitei, N.Venckienė tai neigia.
Vienintelis nusikaltimas dėl kurio ji pripažįsta savo kaltę – M.Gušausko sužalojimas, tačiau ir čia N.Venckienė turi savo paaiškinimą.
Esą policijos pareigūnui trenkė tik todėl, kad nuo jo gynėsi.
Esą policijos pareigūnui trenkė tik todėl, kad nuo jo gynėsi.
Anksčiau teismuose N.Venckienė reikalavo bylą jai nutraukti dėl senaties arba ją išteisinti, tačiau visi jos ir jos gynėjo argumentai buvo atmesti, kaip nepagrįsti.
Bet ir tai nesustabdė skundus mėgstančios rašyti bėglės. Ji nusprendė nepasiduoti ir bandys paskutinį kartą įrodyti savo „teisybę“.
Bylos N.Venckienei pradėtos kelti 2012 metų pavasarį. Kai gegužės 17 dieną teismo sprendimo vykdytojai įžengė į N.Venckienės tėvų namus Garliavoje, tuometinė Kauno apygardos teismo teisėja jau žinojo, kad dėl jos elgesio jau pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Mergaitę grąžinus L.Stankūnaitei, N.Venckienė paliko darbą Kauno apygardos teisme, tačiau, kaip ugnies vengė susitikimų su tyrėjais. Ji operavosi sveikas kojas, dangstėsi neliečiamumu tapusi kandidate į Seimą ir Seimo nare, o, kai Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę, pabėgo iš Lietuvos.
Apklausti N.Venckienę pavyko tik 2019 metų lapkritį, kai bėglė buvo deportuota iš JAV ir lydimą Kriminalinės policijos biuro pareigūnų buvo pargabenta į gimtinę.