Pasak pareigūnų, susigundžius netikėta „dovana“ ir pradėjus bendrauti su ją siūlančiais asmenimis, pastarieji išvilioja asmeninius ir prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis ir iš patiklių žmonių sąskaitų pasisavina įvairias sumas.
Vien ketvirtadienį Klaipėdos pareigūnai pradėjo du ikiteisminius tyrimus, pagal tokiu būdu nukentėjusių 1978 metais ir 1977 metais gimusių moterų pareiškimus. Iš vienos moters banko sąskaitos buvo pasisavinta 280, iš kitos – 1500 eurų.
1978 metais gimusi moteris, kuri nurodė, kad trečiadienį, apie 17 val. 30 min. iš socialinio tinklo paskyros gavusi pranešimą, kad neva laimėjo dovanų kuponą, atskleidė asmens ir elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis.
Po to moteris pastebėjo, kad iš jos banko sąskaitos, apgaulės būdu buvo pasisavinta 280,31 euro. Pradėtas tyrimas dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.
1977 metais gimusi moteris nurodė, kad vėlų trečiadienio vakarą, apie 23 val. 30 min., per pokalbių programėlę gavo pranešimą, kad neva laimėjo dovanų kuponą.
Ji taip pat atskleidė asmens ir elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis. Po to moteris pastebėjo, kad iš jos banko sąskaitos buvo pasisavinta 1500 eurų.
Policija pradėjo tyrimą dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.
Be to, pareigūnai įspėja, kad sukčiai gali užvaldyti ir asmens paskyrą socialiniame tinkle ir analogiškas „dovanėles“ nusiųsti draugams ir artimiesiems.
Policijos pareigūnai primygtinai primena būti itin atidžiais, ypač kai reikalaujama atskleisti asmeninius ar elektroninės bankininkystės duomenis – patariama neatlikinėti jokių nurodymų, prieš tai neįsitikinus, kad tai – ne sukčių pinklės.