Kaip praneša Lietuvos Respublikos prokuratūra, ikiteisminį tyrimą byloje atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.
Bylos duomenimis, 2021 m. gegužės 21–25 dienomis Lietuvoje laikinai viešėjęs M.N. neteisėtai įgijo, laikė ir panaudojo svetimų elektroninių mokėjimų priemonių duomenis ir atliko daugybę mokėjimų keliuose prekybos ir pramogų centruose Kaune. Atliktų mokėjimų bendra vertė daugiau nei 32 000 eurų.
Tyrimo metu buvo išsiaiškinta, jog M.N. iš bendrininko įgijo įvairių bankų klientų kortelių duomenis, vėliau juos susivedė į telefone įdiegtą bekontakčio atsiskaitymo programą ir tokiu būdu savo ir bendrininko naudai įgijo daugybę daiktų: naujų prabangių telefonų, išmaniųjų priedų, drabužių. Jei kortelėje neužtekdavo pinigų naujam išmaniajam telefonui, M.N. pirko nebrangius juvelyrinius dirbinius. Nustatyta, kad iš viso parduotuvėse buvo atsiskaityta 256 kartus su vienuolika skirtingų mokėjimų kortelių.
M.N. profesionalių pareigūnų pastangomis buvo sulaikytas po to, kai vieno prekybos centro apsauginiai perdavė informaciją apie įtartinai viską perkantį asmenį. Apsaugos darbuotojai šį asmenį bandė sulaikyti, tačiau šis pasipriešinęs pabėgo ir įšoko į draugės jam iškviestą taksi. Ikiteisminio tyrimo metu, atliekant įtariamojo kratą, pareigūnai M.N. telefone rado dar 56 užsienio banko mokėjimų kortelių duomenis, kurių buvo pakankamai mokėjimo operacijoms atlikti, tačiau dėl pareigūnų veiksmų M.N. nebespėjo jų panaudoti.
Kauno apygardos teismo sprendimu M.N. buvo pripažintas kaltu pagal keturis Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl sukčiavimo (BK 182 straipsnio 2 dalis), neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis (BK 214 straipsnio 1 dalis), neteisėto elektroninės priemonės ar jos duomenų panaudojimo (BK 215 straipsnio 1 dalis) ir dėl rengimosi padaryti nusikaltimą (BK 21 straipsnio 1 dalis, BK 215 straipsnio 1 dalis).