Skirtis susiruošusi ir sutuoktinį išžaginimu apkaltinusi pakruojietė pati aiškinosi teismui

2022 m. vasario 8 d. 09:29
Lrytas.lt
Pamokyti vyrą policijos rankomis sumaniusi 26 metų pakruojietė pamoką gavo pati. Kreipimasis į teisėsaugą dėl patirto smurto, kai realiai jo nebuvo, tik siekiant pamokyti sutuoktinį, traktuojamas kaip melagingas pranešimas apie nebūtą nusikaltimą, už kurį yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.
Daugiau nuotraukų (1)
Kaip rašoma Šiaulių apskrities VPK pranešime, tai – ne vienintelis atvejis, kai moterys, piktnaudžiaudamos smurto artimoje aplinkoje įstatymo numatytomis galiomis, surengia keršto akciją savo sutuoktiniams ir juos apkaltina nebūtais dalykais. Arba realiai smurtą patyrusi moteris, jau kitą dieną susitaiko su smurtautoju, jam atleidžia, pareigūnų meldžia jį grąžinti namo ir nebevykdyti baudžiamojo persekiojimo veiksmų, dievagojasi melu, kad ji vyrą apšmeižė.
Tiesa visada greit išlenda į paviršių, tada ikiteisminis tyrimas vyrui nutraukiamas ir dėl melo pradedamas baudžiamasis persekiojimas moteriai. Todėl reikėtų įsisąmoninti, kad policija nėra instrumentas sutuoktiniams gąsdinti.
Minėta 26 metų pakruojietė į policiją kreipėsi praėjusių metų gruodžio 3 d. ir apkaltino savo vyrą išžaginimu. Nors ir keistai skamba, tačiau tokia situacija realiai galima, todėl Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai dėl išžaginimo pradėjo ikiteisminį tyrimą, nusikalstama veika įtariamas vyras atsidūrė areštinėje, jam buvo pareikštas įtarimas.
Po keturių dienų moteris pradėjo porinti, kad jokios prievartos nebuvo, o lytiniai santykiai buvo savanoriški. Kilo klausimas: kada moteris melavo – ar kai kreipėsi į policiją, ar ikiteisminio tyrimo metu?
Ji pripažino, kad iš pat pradžių buvo pasirašytinai įspėta dėl baudžiamosios atsakomybės už melagingų parodymų davimą, tačiau nekreipė į tai dėmesio ir davė melagingus parodymus, kaltindama sutuoktinį fizinės prievartos naudojimu ir išžaginimu. Prasidėjus ikiteisminiam tyrimui, ji jau prašė šį procesą nutraukti, nes jos vyras yra nekaltas, tai ji padarė klaidą, dėl kurios gailisi, ir labai nori, kad vyras grįžtų į namus. Ji net nutraukė skyrybų procesą, kuris ir tapo sutuoktinių konflikto priežastimi.
Incidento išvakarėse moteris vyrui pateikė jos inicijuotų skyrybų dokumentus. Tai vyrą labai nuliūdino. Prasidėjo santykių aiškinimasis dėl moters neištikimybės ir pinigų. Pasirodo, kol buvo geruoju, sutuoktiniai naudojosi vienas kito banko mokėjimo kortelėmis bendrai, o kai pradėjo pyktis, vyras iš žmonos sąskaitos atsiėmė 1000 eurų, kuriuos ji prieš kurį laiką buvo paėmusi iš jo sąskaitos. Moteris pasijuto nuskriausta ir griebėsi melo. Norėdama pamokyti savo vyrą, ji iškvietė policijos pareigūnus ir sutuoktinį apkaltino išžaginimu.
Kai tokia tiesa išlindo į dienos šviesą, pareigūnams neliko nieko kito, kaip ikiteisminį tyrimą dėl išžaginimo nutraukti, o moteriai pradėti ikiteisminį tyrimą dėl melagingo pranešimo. Baudžiamasis kodeksas už tai numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.
Gelbėti situaciją ėmėsi moters anyta. Ji pateikė prašymą nutraukti ikiteisminį tyrimą ir atleisti jos marčią nuo baudžiamosios atsakomybės pagal jos laidavimą. Kadangi pakruojietė kaltę pripažino visiškai ir nuoširdžiai gailėjosi dėl savo veiksmų, teismas patvirtino prokuroro nutarimą dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės. Anyta vieneriems metams tapo moters laiduotoja ir perėmė ją savo atsakomybėn bei priežiūron.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.