„Dabar iš viso yra penkiolika įtariamųjų, iš jų yra vienas juridinis asmuo. Visi įtariamieji susiję su įmone – yra buvę arba esami darbuotojai“, – BNS sakė Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Gina Skersinskytė.
Balandį skelbta, kad įtariamųjų yra devyni – aštuoni fiziniai asmenys ir „Grigeo Klaipėda“. Tarp galimų įtariamųjų minėtas pagrindinis „Grigeo“ grupės akcininkas Gintautas Pangonis bei „Grigeo Klaipėdos“ vadovas Tomas Eikinas.
Pasak G. Skersinskytės, šiuo metu atliekami paskutiniai procesiniai veiksmai ir jau rudenį byla turėtų pasiekti teismą.
„Šiuo metu esame įstrigę su skundais, norėtume skelbti pabaigą, bet laukiame, kol jie bus išnagrinėti. (Įtariamieji – BNS) turi teisę skųsti mūsų priimtus sprendimus, kažką panaikiname, kažką iš naujo priimame. Tačiau esame pasiruošę ir kai tik turėsime galutinius teismų priimtus sprendimus, mes skelbsime tą pabaigą“, – tvirtino prokurorė.
Jos teigimu, net ir paskelbus procesinių veiksmų pabaigą, įtariamieji dar turės susipažinti su bylos medžiaga, todėl byla teismą tikriausiai pasieks rudenį.
„Mes paskelbsime pabaigą, kai visi procesiniai veiksmai jau bus padaryti, bet jie turi teisę susipažinti su bylos medžiaga, o ji iš tikrųjų yra didelės apimties, tad jiems reikės laiko“, – sakė G. Skersinskytė.
Ji anksčiau sakė, kad už taršą atsakingiems asmenims gali grėsti iki šešerių metų nelaisvės, o „Grigeo Klaipėdai“ gresia iki 5 mln. eurų bauda.
Aplinkos apsaugos departamentas šiemet sausį Klaipėdos apygardos prokuratūrai taip pat pateikė 48 mln. eurų civilinį ieškinį dėl „Grigeo Klaipėdos“ aplinkai padarytos turtinės žalos atlyginimo.
G.Skersinskytė tuomet sakė, kad ieškinys bus perduotas teismui ir nagrinėjamas kartu su baudžiamąja byla.
Ji BNS antradienį sakė, kad ši suma nesikeičia.
„Grigeo Klaipėdos“ tarša į viešumą iškilo pernai sausį – tuomet prokurorai pradėjo tyrimą dėl Kuršių marių taršos nevalytomis nuotekomis.