Per šią aferą 70-metis šiaulietis neteko daugiau nei 13 tūkstančių eurų. Apmulkintas vyras kreipėsi į policiją.
Pensininkas pasakojo, kad šių metų pradžioje paskambinusi ir investicinės kompanijos „UnixBroker“ brokere prisistačiusi moteris pasiūlė lengvai užsidirbti pinigų investuojant santaupas.
Patikėjęs šiais pažadais vyras nuo sausio pabaigos iki kovo pradžios atliko penkis pinigų pervedimus į nurodytas sąskaitas.
Iš viso finansų analitikais apsimetusiems sukčiams šiaulietis pervedė 13 187 eurus.
Prisijungė prie sąskaitų
Pagalbą atliekant finansines operacijas pensininkui pasiūlė jam paskambinusi ir šios kompanijos analitike prisistačiusi moteris.
Nieko blogo neįtaręs šiaulietis šiai „analitikei“ suteikė galimybę per „AnyDesk“ programą prisijungti prie savo kompiuterio.
Tokiu būdu aferistė įgijo prieigą prie visų šiauliečio kompiuterio duomenų, galėjo stebėti jo atliekamas bankines operacijas ir pati jas atlikti.
Paprašė dar 3000 eurų
Investuoti pinigus pensininką įkalbėję aferistai jau po pusantro mėnesio jį pradžiugino pareikšdami, kad šios investicijos jam uždirbo 20 tūkstančių eurų, o pelną galima pasiimti per tris dienas.
To padaryti nesugebėjęs pensininkas po trijų dienų gavo pranešimą, kad pinigus galės pasiimti tik sumokėjęs 3 tūkstančius eurų mokesčių.
Investuotojui buvo nurodyta sąskaita, į kurią reikia pervesti šią sumą.
Šiauliečiui tada ir kilo įtarimas, kad pateko į sukčių pinkles. Kad taip nutiko iš tikrųjų, vyras įsitikino jau kitą dieną, kai pamatė, kad jo banko sąskaitoje likę tiktai keli eurai.
Tada vyras nusprendė kreiptis į policiją.
Atsiliepimai – tik neigiami
Ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo pradėję pareigūnai sakė, kad nuostolių šis žmogus būtų išvengęs, jeigu prieš patikėdamas pinigus nežinomai kompanijai būtų pasidomėjęs jos veikla.
Internete yra daug neigiamų atsiliepimų apie investicinę kompaniją „UnixBroker“.
Rašoma, kad tai licencijos neturintis, nereglamentuotas ir netikras ofšorinis brokeris, kuriuo negalima pasitikėti, – jei sudarysi sandorį, būsi apgautas ir neteksi visų patikėtų pinigų.
Tokių bylų Šiaulių policijos komisariato pareigūnai jau yra tyrę ne vieną.
„Žmonės užkimba ant brokeriais apsimetusių sukčių pasiūlymo investuoti internetinėse platformose, kuriose iš tiesų jokia prekyba nevyksta, o klientai nukreipiami į suklastotas internetines svetaines, skirtas jų lėšoms pasisavinti.
Todėl neturintiems investavimo patirties, tačiau turintiems pinigų žmonėms patarimas būtų vienas: neskubėkite to daryti, pirmiausia gyvai pasikonsultuokite su šios srities specialistais, o ne patikėkite telefoniniais ir internetiniais konsultantais, gundančiais didžiule investicine grąža“, – aiškino Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Gailutė Smagriūnienė.
Gali patirti antrą smūgį
Neretai nuo tokių sukčių nukentėję žmonės sulaukia dar vieno smūgio.
Po kurio laiko jiems paskambina prarastų investicijų išieškotojais prisistatantys sukčiai ir pasiūlo padėti atgaunant prarastus pinigus.
Už pagalbą jie taip pat paprašo atlygio.
Jeigu nukentėjusysis tuo patiki, jis dar labiau nukenčia, nes neatgauna nei investuotų, nei neva už investicijų grąžinimą sumokėtų pinigų.