Lazdijuose gyvenantis Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas slapta nuo kolegų vykdavo į Kauną, pas kūną pardavinėjančias moteris.
Apsimetęs klientu, jis sužinodavo lietuvių ir ukrainiečių prostitučių adresus, o atvykęs pareikalaudavo kyšio už tai, kad nebūtų skirta administracinė nuobauda.
Moterys už „ramybę“ duodavo įvairaus dydžio kyšius, tačiau tylėjo ne visos.
Prieš keletą mėnesių kai kurios iš jų kreipėsi į policiją. Dėl pareigūno veiksmų buvo iškelta baudžiamoji bylą, legaliai klausomasi jo pokalbių telefonu.
Paskutinį kartą jis paskambino į Kauną, kur susitarė dėl atvykimo pas vieną seksualines paslaugas teikiančių moterų.
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto valdybos tyrėjai antradienį po pietų sučiupo kolegą laikinosios sostinės centre esančio daugiabučio laiptinėje, tik ką išėjusi iš prostitutės nuomojamo būsto.
Pareigūnas bandė skubiai atsikratyti 200 eurų, kuriuos jam davė moteris, siekdama išvengti administracinės nuobaudos – norėjo juos išmesti, tačiau įkalčiai buvo surasti.
Korupcijos atvejų policijoje tyrėjams ji davė parodymus, patvirtindama, jog jų kolega reikalavo pinigų.
Kitos moterys taip pat paliudijo prieš įklimpusį policininką iš Lazdijų.
„Visai policininkų bendruomenei buvo šokas, sužinojus apie šį įvykį. Tai itin retas atvejis. Džiaugiamės, galėdami juos išaiškinti savo jėgomis“, – naujienų portalui lrytas.lt pasakojo Kauno apskrities VPK Imuniteto valdybos viršininkas Andrejus Rabyj.
Susitepęs policininkas nušalintas nuo pareigų, jam pareikšti įtarimai byloje dėl piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo.
Pareigūnui skirta švelnesnė kardomoji priemonė nei suėmimas – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Įtariamasis policijoje dirba beveik 17 metų, anksčiau nebuvo sulaukęs tarnybinių nuobaudų. Kolegos jį apibūdino kaip uolų darbuotoją.
Bendradarbiai teigė nieko nežinoję apie tamsią kolegos pusę – jiems sakydavo, jog vyksta į suplanuotas užduotis, o iš tikrųjų važiuodavo visai kitur, pas prostitutes, surastas per skelbimus.
Manoma, jog dalis moterų buvo verčiamos mokėti duoklę ne pirmą kartą.
Nukentėjusiųjų gali susidaryti iki dešimties, joms apie 30-40 metų.