Po skandalo darbo netekusiam pareigūnui už kyšininkavimą Šiaulių apygardos teismas skyrė trečdaliu mažesnę bausmę, nes E.Kaziulis visiškai pripažino kaltę, todėl byla išnagrinėta taikant sutrumpintą įrodymų tyrimo tvarką.
Recidyvistu pripažintam 51 metų Valerijui Radčiukui už papirkimą skirta taip pat trečdaliu sumažinta 1 metų laisvės atėmimo bausmė. Ji subendrinta su pernai Panevėžio apylinkės teismo nuosprendžiu, tad jam įkalinimo įstaigoje teks praleisti 3 metus ir mėnesius.
Sūnui recidyvistui talkinusi motina 76 metų Janina Šemetienė dėl pareigūno papirkimo nubausta 8 mėnesių laisvės atėmimo bausme, o jos vykdymas atidėtas 1 metams.
Nustatyta, kad šių metų sausį Šiaulių tardymo izoliatoriaus Apsaugos ir priežiūros skyriaus specialistas susitarė su nuteistuoju dėl 90 eurų kyšio. Už tokį atlygį pareigūnas pažadėjo į įkalinimo įstaigą atnešti mobiliojo ryšio telefoną.
8 kartus teistas ir recidyvistu pripažintas V.Radčiukas pasiuntė pareigūną pas savo motiną. Anksčiau dukart teista šiaulietė šių metų sausio 24-osios vakarą padavė E.Kaziuliui ir sutartą 90 eurų atlygį, ir mobiliojo ryšio telefoną. Po poros dienų pareigūnas perdavė telefoną nuteistajam.
Sučiuptas Tardymo izoliatoriaus darbuotojas buvo atleistas iš darbo. Ikiteisminį tyrimą atlikę Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus pareigūnai konstatavo, kad E.Kaziulis privalėjo kontroliuoti, kaip suimtieji ir nuteistieji laikosi draudimų ir įpareigojimų, o apie nusikalstamus siūlymus išsyk pranešti vadovybei.
Įkalčių prispirtas E.Kaziulis kaltę pripažino, jos neneigė ir anksčiau už sukčiavimą teista nuteistojo motina J.Šemetienė bei telefono troškęs V.Radčiukas.
Nuo 2006 iki 2019 m. tardymo izoliatoriuje dirbęs šiaulietis E.Kaziulis sakė, kad jam tekdavo prižiūrėti apie 40 kalinių. Šiaulietis neslėpė neatsipyręs V.Radčiuko pasiūlymui už atlygį įnešti telefoną, nors būtent jis ir turėjo kontroliuoti, kad į kalinio rankas nepatektų draudžiami daiktai.