Su Kauno Daškinių gauja sieti R.Dromantas, pravarde Ilgas, ir R.Užukauskas, pravarde Rublis, apskundė rugsėjo pabaigoje paskelbtą Vilniaus apylinkės teismo sprendimą, pagal kurį jie buvo suimti atitinkamai vienam ir trims mėnesiams.
Šiems kauniečiams pareikšti įtarimai byloje dėl 2001 m. įvykdyto mirtino išpuolio prieš R.Daškevičių.
Turės būti namuose
Vilniaus apygardos teismas trečiadienį patenkino R.Užukausko skundą. Jam skyrė 3 mėnesių intensyvią priežiūrą – įpareigojo nešioti elektroninę apykoję ir nenutolti nuo savo gyvenamosios vietos Kaune toliau nei 800 metrų.
R.Užukauskas įnešė 40 tūkst. eurų užstatą, kurio neatgaus, jei pažeis teismo nustatytas sąlygas.
R.Dromanto skundas patenkintas šiek tiek anksčiau. Jam nereikės nei mokėti užstato, nei nešioti apykojės, tačiau skirta intensyvi 3 mėnesių priežiūra, nurodant 24 valandas per parą būti namuose Kačerginėje. Iš abiejų įtariamųjų paimti asmens dokumentai.
Pilaitę Kaune teko šturmuoti
Ankstų rugsėjo 23-iosios rytą prabangų R.Dromanto namą apsupo dešimtys „Aro“ ir Kriminalinės policijos biuro pareigūnų.
Įtariamasis žmogžudystės organizavimu durų neatvėrė, tad pušyne esančią jo pilaitę teko šturmuoti.
Tą patį rytą „Aro“ pareigūnai pasibeldė į R.Dromanto seno bičiulio ir verslo partnerio 48 metų R.Užukausko namų duris.
Senaties skydu neprisidengė
Pasak Generalinės prokuratūros prokuroro Gedgaudo Norkūno, R.Dromanto ir R.Užukausko advokatai prašė taikyti senaties terminą, tačiau teismas jų argumentus atmetė.
Įrodymai šioje byloje buvo renkami 19 metų – nuo pat mirtinų šūvių, paleistų į R.Daškevičių Vilniuje, kai jis išėjo iš kavinės. Kruviną užsakymą įvykdė nuomojamame bute jo tykojęs snaiperis.
Kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis pareiškė „Lietuvos rytui“, jog įtariamųjų ratas gali didėti.
Šiuo metu, be Ilgo ir Rublio, įtarimai pareikšti dar vienam kauniečiui, kuris irgi nėra suimtas.
Nuolat išsisukdavo
Prieš ketvirtį amžiaus Ilgas priklausė Kaune veikusiai Liuko gaujai, o 1997 metais tapo Daškinių grupuotės nariu.
R.Dromantas įgijo R.Daškevičiaus pasitikėjimą. Pavyzdžiui, įkliuvęs Baltarusijoje, jis neišdavė bendrininkų. Ilgas buvo atsidūręs ir Rusijos kalėjime, įtariant jį mašinų vagystėmis Kaliningrado srityje.
Vėliau R.Dromanto ir R.Daškevičiaus vardai buvo siejami su cigarečių kontrabanda. Gaujos čiuptuvai vedė į Rusiją, Vokietiją, Lietuvą.
Apie šešėlinį Daškinių verslą ir pasakišką pelną sklandė legendos. Likus kelioms savaitėms iki žmogžudystės, R.Daškevičius vienam savo draugų prasitarė, jog yra susikrovęs apie 10 mln. JAV dolerių.
Buvo kalbama, jog tarp R.Daškevičiaus ir sparčiai šešėlinio pasaulio hierarchijoje į viršų kopusio R.Dromanto atsirado įtampa. Vadeiva ėmė jausti konkurenciją, todėl Ilgas galėjo tapti jam neparankus.
Savo planų neva galėjo turėti ir R.Dromantas, į kurio pusę perėjo R.Daškevičiaus vaikystės draugas R.Užukauskas.
Po R.Daškevičiaus mirties Daškiniai skilo į dvi dalis. Pareigūnų duomenimis, dalis grupuotės narių perėjo į R.Dromanto pusę.
Po pasikėsinimo į R.Daškevičių kai kurie gaujos vadeivai ištikimi mafiozai įtarė R.Dromantą ir R.Užukauską prikišus nagus prie šio nusikaltimo.
Sklando versijos, kad buvo svarstomi netgi jų nužudymo planai. Ilgas buvo labai atsargus, važinėdavo šarvuotu automobiliu, nuolat lydimas apsaugos.
Laikui bėgant, keršto planai išblėso, o R.Dromantas sustiprino pozicijas, ėmė valdyti nemenkus legalius verslus.
Pareigūnai jį įtarė įvairiais nusikaltimais, tarp jų ir žmogžudystėmis, bet į teismą perduotoje byloje sunkiausių kaltinimų neliko.
Kauno apygardos teismas išteisino R.Dromantą dėl maisto papildais prekiaujančių verslininkų reketo, o R.Užukauskas buvo nuteistas simboline bausme – lygtiniu dvejų metų laisvės atėmimu.