Tačiau įsijungti kompiuterio teisėja Š.Marčiulioniui neleido – nukentėjusiesiems ir liudytojams teisme draudžiama naudotis užrašais.
Prarado pusantro milijono
„Nemalonių detalių neprisimenu, stengiuosi prisiminti tik malonius dalykus“, – teigė Š.Marčiulionis, kurio buvo paprašyta smulkiai papasakoti apie J.Tumėnui paskolintus ir neatgautus pinigus.
Krepšinio rėmėju ir sėkmingu verslininku save vadinęs J.Tumėnas Š.Marčiulioniui liko skolingas per pusantro milijono eurų. Tokį ieškinį jis yra pateikęs teismui.
Š.Marčiulionis teisme pasakojo, jog beveik prieš dešimtmetį su J.Tumėnu jį supažindino buvęs krepšininkas Matas Niparavičius. Netrukus J.Tumėnas tapo ir „Š.Marčiulionio KA-Twomenas“. vadovu.
Patiko apsukrus rėmėjas
Š.Marčiulionis pasakojo, jog J.Tumėnas buvo įdarbintas „rankos paspaudimu“ – be jokios sutarties.
„Mes turėjome licenciją žaisti Mėgėjų krepšinio lygoje (MKL), bet neturėjome komandos, todėl leidau ją kurti, priimti pas mus besimokančius jaunuolius“, – pasakojo Š.Marčiulionis.
Krepšinio akademijos įkūrėjo teigimu, naujai komandai išlaidų beveik nereikėjo: „Mes turėjome sporto salę, daviau kabinetą, nereikėjo mokėti nei už elektrą, nei kitas komunalines paslaugas“.
Viename teismo posėdžių J.Tumėnas tvirtino vieną krepšinio sezoną šios komandos paramai skyręs 300 tūkst. eurų, kitą sezoną – 500 tūkst. eurų.
„Milijonierių rėmiau aš, paprastas žmogus“, – tuomet kalbėjo teisiamųjų suole atsidūręs J.Tumėnas.
Š.Marčiulionis patvirtino, jog vieną sezoną J.Tumėnas į komandą galėjo investuoti 200–300 tūkst. eurų – tiek pinigų galimai buvo skirta žaidėjų atlyginimams.
Tačiau per vieną apklausų Š.Marčiulionis tyrėjams teigė girdėjęs, kad gautą atlyginimą krepšininkai iškart paskolindavo J.Tumėnui. Už tai jis žadėdavo dideles palūkanas.
Rodė gintaro nuotraukas
Š.Marčiulionis kasmet apie pusę metų praleisdavo JAV, todėl su J.Tumėnu palaikydavo ryšį tik per M.Niparavičių.
Naujajam komandos vadovui Š.Marčiulionis teigė jokių priekaištų neturėjęs, todėl jam įtarimų nesukėlė ir jo pasakojimai apie įvairų verslą.
Apie J.Tumėno verslo planus Š.Marčiulionis išgirdo per susitikimą, į kurį jį pakvietė advokatas Marius Devyžis.
„J.Tumėnas tuomet rodė parduodamo gintaro nuotraukas ir siūlė investuoti“, – teisme prisiminė Š.Marčiulionis.
Juo patikėjusi krepšinio legenda sutiko paskolinti 174 tūkst. eurų (tuomet 600 tūkst. litų) Pinigus jis perdavė grynaisiais viešbutyje „Šarūnas“, o paskolos dokumentus užpildė M.Devyžis.
Pinigus su palūkanomis J.Tumėnas grąžino anksčiau laiko, todėl netrukus buvęs krepšininkas jam paskolino dar didesnę sumą – 231 tūkst. eurų (800 tūkst. litų).
Dauguma nukentėjusiųjų tyli
Šių pinigų Š.Marčiulionis jau nebeatgavo, o palaukti prašydavęs J.Tumėnas išrašydavo vis naują vekselį.
Paskutinį kartą Š.Marčiulionis pinigų J.Tumėnui paskolino 2014 metų spalį. Prieš išvykdamas į JAV, Š.Marčiulionis iš banko paėmė 1 mln. 200 tūkst. eurų.
„Aš norėjau atnaujinti viešbutį, jau buvau užsakęs baldus, todėl tikėjausi, kad per pusmetį, kol būsiu JAV, pinigų padaugės“, – pasakojo buvęs krepšininkas.
Gyvendamas JAV savo advokato M.Devyžio jis vis paklausdavo, ar J.Tumėnas grąžino pinigus, tačiau jų taip ir neatgavo.
Nors dėl prarastų pinigų į teismą kreipėsi tik apie dešimt nukentėjusiųjų, Š.Marčiulionio žiniomis, tokių gali būti per šimtą, o negrąžinta pinigų suma gali siekti 11 milijonų eurų.